اختصاص ۷ میلیارد ریال اعتبار برای سامان‌دهی مسیر دسترسی به چشمه آب گرم دلفان لرستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از اختصاص هفت میلیارد ریال اعتبار به منظور بهسازی و ایمن‌سازی مسیر دسترسی چشمه آب گرم شهرستان دلفان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان، عطا حسن‌پور  با اعلام این خبر گفت: منطقه چشمه آب‌گرم دلفان ظرفیت‌های زیادی برای توسعه گردشگری دارد که در این راستا بهسازی، بازسازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان اظهار کرد: در صورت مناسب‌سازی راه دسترسی، این ظرفیت می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد منطقه داشته باشد و زمینه جذب گردشگران فراوانی از سراسر کشور را فراهم کند.

او با اشاره به اینکه چشمه آبگرم دلفان یا چشمه شفا به عنوان یک جاذبه گردشگری سلامت و درمان، همچون الماسی در دامنه‌ رشته‌کوه زاگرس قرار دارد، افزود: این چشمه در 60 کیلومتری غرب شهر نورآباد و بین دو رشته‌کوه گله و سفیدکوه در زاگرس واقع شده است.

حسن‌پور اضافه کرد: این چشمه در محل تلاقی سه رودخانه گاماسیاب، گیزه‌رود و سیمره به عنوان یک مکان در حوزه گردشگری درمانی، همه ساله پذیرای هزاران گردشگر و دوستدار طبیعت است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان تصریح کرد: چشمه آب گرم دلفان ۱۹ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. 

در اطراف این چشمه، دیگر دیدنی‌های دلفان ازجمله دامنه‌های سرسبز و کوه‌های سر به فلک کشیده گرین، چغادزدان، سرکشتی و بزکن، رودخانه‌های خروشان گیزه‌رود، دشت‌های سرسبز خاوه و چواری، سراب‌های نیاز و جنگل‌های سرسبز جنوب غرب دلفان نیز ضرورت توسعه گردشگری سلامت و طبیعت گردی را در این شهرستان را دو چندان کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1402042902368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha