امتیازات چاپ کتاب‌هایم را به آرامگاه فردوسی اهدا می‌کنم/ خراسان پرافتخارترین ایالت ایران است

محمدعلی اسلامی ندوشن، ادیب و پژوهشگر نامی ایران در وصیت‌نامه خود اعلام کرده است که امتیازات چاپ و تجدید چاپ کتاب‌هایش به آرامگاه فردوسی اهدا شود.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، روز گذشته در پایان مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم محمدعلی اسلامی ندوشن وصیت‌نامه او توسط محمدجواد حق‌شناس به عنوان وکیل خانواده اسلامی ندوشن قرائت شد.

در متن وصیت‌نامه این ادیب فرزانه آمده است: خواست من است که چون روز محتوم فرار رسد جنازه را از دانشگاه تهران گذرانده به نیشابور انتقال دهند و از آنجا ببرند و در دامنه کوه بینالود به خاک بسپارند. خراسان پرتاریخ‌ترین ایالت ایران است و نیشابور فراکشیده‌ترین شهر ایران. اگر فوت من در خارج از ایران صورت گرفت جنازه به ایران انتقال داده شود. آنچه از من برجای مانده کتاب‌هاست؛ امتیاز چاپ و تجدید چاپ آن را به نهاد آرامگاه فردوسی واگذار می‌کنم. عواید حاصل از آن‌ها به عنوان حق‌التالیف، صرف گل‌کاری و زیباسازی محوطه آرامگاه و جاده مشهد به توس خواهد شد. امیدوارم که این خواست‌ها به خوبی اجرا شود. از خانواده، همسر، دوستان و خوانندگانم خداحافظی می‌کنم.

بر روی گور من علاوه بر اسم، تاریخ تولد، و مرگ، این بیت حافظ نوشته خواهد شد: اگر از پرده برون شد دل من عیب مکن/ شکر ایزد که نه در پرده پندار بماند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402090300131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha