حمایت از هتل‌های سنتی برای احیای خانه‌های تاریخی

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان گف: ساخت هتل‌های سنتی در خوزستان ترویج می‌کنیم و به این مهم خانه‌های تاریخی احیا می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، افشين حيدري اظهار کرد: به منظور احیای خانه‌های تاریخی در سراسر استان از راه‌اندازی هتل‌های سنتی حمایت می‌کنیم و در این زمینه همه توان اداره کل میراث فرهنگی خوزستان را به کار می بندیم.

وی گفت: هتل سنتی به دلیل اینکه هزینه ساخت یک تختش کمتر از یک دهم قیمت یک تخت هتل سه ستاره است به این دلیل در شهرهای تاریخی مانند شوشتر، شوش و... مقرون به صرفه‌تر است و به این دلیل از احداث این هتل‌ها حمایت می‌کنیم.

 وی با اشاره به افتتاح نخستین هتل سنتی در شوشتر اظهار كرد: هتل سنتي ابتكاري است كه از ساير استان ها به خوزستان آورده شده است و بايد از اين ابتكار استفاده شايسته اي شود.

وي با اشاره به اينكه شهرستان شوشتر توانمندي زيادي در اين زمينه دارد، افزود: شهرستان شوشتر از نظر تعدد خانه هاي تاريخي توانمندي رساندن تعداد هتل هاي سنتي خود را به عدد 10 در مدت دو سال دارد و در اين زمينه از همه توان خود براي حمايت از بخش خصوصي استفاده مي كنيم.

حيدري با اشاره به اينكه شهرستان شوشتر نيازمند راه اندازي هتل هاي اين چنيني است، گفت: راه اندازي هتل هاي سنتي تا بخش زيادي مشكل نداشتن هتل با استانداردهاي سخت تعيين شده را مي پوشاند و به اين دليل گردشگران نيز حاضر مي شوند تا هم بافت تاريخي شهر را بازديد كنند و هم يك شب در هتلي سنتي با المان ها و داشته هاي سنتي و تاريخي شهر شوشتر صبح كنند.

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان گفت: اقامت شاه كليد گردشگري است زيرا گردشگر در زمان اقامت مي تواند بر اقتصاد شهر تاثيرگذار باشد و به اين دليل بايد كوشيد تا گامي موثر در راستاي اقامت گردشگران در شوشتر برداريم تا بتوان به تحول اقتصادي شوشتر در آينده نزديك اميدوار بود.

وي خاطر نشان كرد: حمايت از سرمايه گذاران در راستاي راه اندازي هتل سنتي در دستور كار اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان است و در اين باره از همه توان خود براي تحقق اين مهم استفاده مي كنيم.

وي افزود: بايد هتل سرابي الگويي براي راه اندازي ديگر هتل هاي تاريخي در شوشتر شود و از همه دارندگان خانه هاي تاريخي در شوشتر مي خواهيم تا در اين زمينه اقدام كنند.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 1392071427

برچسب‌ها