آزمایشگاه مرمت اداره کل میراث فرهنگی خوزستان راه‌اندازی شد

به مناسبت فرارسیدن هفته پژوهش آزمایشگاه مرمت اداره کل میراث فرهنگی خوزستان راه‌اندازی و رسما کار خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان اظهار کرد: برای نخستین بار آزمایشگاه مرمت در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان راه‌اندازی می‌شود.

افشین حیدری با اشاره به اینکه خوزستان به این واحد نیاز مبرم دارد، تاکید کرد: در حال حاضر در استان خوزستان کارگراه‌های مرمت آثار تاریخی متعدد فعال است که برای مرمت‌های اصولی و کارشناسی با زیربنای علمی به این آزمایشگاه نیاز ضروری داشتیم وبه این دلیل راه‌اندازی این واحد را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش میراث فرهنگی فعالیت‌های بسیار خوبی انجام شده است، تاکید کرد: تلاش داریم تا در بخش میراث فرهنگی فعالیت‌های علمی و کارشناسی شده باشد و از فعالیت خارج از حوزه کارشناسی و ... خودداری کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوزستان آثار تاریخی متعددی دارد، افزود: در خوزستان تلاش می‌کنیم تا آثار تاریخی در ابتدا حفاظت شوند و در نهایت برای مرمت آثار فعالیت می‌کنیم، البته مرمت‌ها بر اساس مسائل کارشناسی و تخصصی خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت‌های در حوزه پژوهشی تاکید کرد: فعالیت‌های در حوزه پژوهشی در اداره کل میراث فرهنگی خوزستان با سرعت و کیفیت بسیار خوبی در حال انجام است و در تلاش هستیم تا در این هفته این فعالیت‌ها نمود بیشتری داشته باشند.

بر این اساس، خوزستان بیش از 10 هزار اثر ثبت شده ملی و جهانی دارد و به این دلیل فعالیت در عرصه بخش میراث فرهنگی این استان بسیار اهمیت دارد.
/108

انتهای پیام/

کد خبر 139209231

برچسب‌ها