مشکلات منطقه «شوشترنو» بررسی میدانی شد

مشکلات منطقه شوشترنو در شهرستان شوشتر با حضور مشاور ارشد معاونت بهسازی شهری وزیر راه و شهرسازی با بازدید میدانی یک روزه‌ای بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، حمید سپهری در بازدید یک روزه‌ای به همراه تیم کارشناسی و مدیران محلی در شوشتر از منطقه شوشترنو و ساحل گرگر مشکلات این منطقه را بررسی وپس از اتمام این بازدید در جلسه‌ای که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر شوشتر، شهردار و تیم کارشناسی اعزام شده به این کهن شهر تشکیل شد شرکت کرد.
مشاور ارشد معاونت بهسازی شهری وزیر راه و شهرسازی در این جلسه اظهار کرد: باید تلاش کرد تا بافت شوشترنو بار دیگر به شهر الحاق شود و در این زمینه باید اقدامات فرهنگی زیادی انجام شود.

سپهری با اشاره به اینکه باید در راستای حضور گردشگر در این بافت تلاش کرد، افزود: باید برای حضور گردشگر در بافت شوشترنو و بازدید از این شاهکار معماری تلاش کرد و در این باره شهرداری این منطقه را باید آماده حضور گردشگر کند.

وی تاکید کرد: در سال‌های گذشته از این منطقه بازدید کرده‌ام ولی در شرایط کنونی وضعیت این منطقه بسیار بهتر شده است و مشکلات اساسی موجود در این بافت تاریخی تاحد زیادی برطرف شده است ولی باز هم نیازمند یاری مسئولان شهری در بهبود وضعیت در این بافت هستیم.

سپهری خاطر نشان کرد: بهتر است برای بهسازی بافت این منطقه تاریخی تلاش کنیم تا فضایی به عنوان مرکز بهسازی این بافت در این منطقه تاسیس شود و در این باره به مردم مشاوره دهد و در این زمینه فرهنگ‌سازی کند.

همچنین در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان ضمن تاکید بر داشته‌های خوزستان در بخش میراث فرهنگی گفت: میراث فرهنگی در خوزستان جاذبه زیادی برای حضور گردشگران دارند و می‌کوشیم تا با فراهم کردن زیرساخت‌ها در این استان حضور گردشگران را تقویت کنیم.

افشین حیدری با اشاره به اینکه سفرهای مردمی را سامان‌دهی می‌کنیم، افزود: باید تلاش کنیم تا سفرهای مردمی را در سطح استان بویژه برای سفرهای پنج شنبه و جمعه‌ها سامان‌دهی کنیم و سناریوی سفر برای آنها تدوین کنیم.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان شوشتر یکی از اصلی‌ترین مقاصد سفرهای آخر هفته در خوزستان به شمار می‌آید و می‌کوشیم تا در بازدیدهای مردمی بازدید از بافت شوشترنو را در دستور کار قرار دهیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: بهترین روش در تشویق مردم در بازدید از شوشترنو تاسیس غرفه‌های صنایع دستی خاص و توزیع برخی سوغات شوشتر در این منطقه است و این غرفه‌ها باید منحصر به فرد باشد تا مردم به این منطقه رفته و از بافت فاخر این منطقه بازدید کنند.

در این نشست تخصصی رئیس شورای شهر شوشتر نیز اظهار کرد: شورای اسلامی شهر شوشتر از همه توان قانونی و اختیاراتش در احیای بافت معماری این منطقه استفاده می‌کند.

غلام سلطانیان تاکید کرد: در روزهای گذشته شهرداری شوشتر با به خدمت گرفتن گروه‌های معماری در راستای رفع نازیبایی‌های الحاقی به منازل این منطقه اقدام خواهد کرد و در این باره شورای شهر به شهرداری اختیارات تام خواهد داد.

وی افزود: زین پس در بافت شوشترنو مجوزهای ساخت و ساز بر اساس اظهارات تیم میراث فرهنگی صادر خواهد شد و از ساخت و سازهای ناهمگون در این منطقه جلوگیری می‌کنیم.
/108

انتهای پیام/

کد خبر 139209161

برچسب‌ها