تجلیل از موزه داران اردبیل در روز جهانی موزه

به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه، از کارکنان موزه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای تقدیر و تجلیل به عمل آمد.


به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، آئین بزرگداشت روز جهانی موزها با حضور بهزاد مجیدی معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی، منصور عالیقدری سرپرست معاونت میراث فرهنگی، فردین عینی مسئول موزه های استان و جمعی از مسئولان و موزه داران این اداره کل در محل مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.


معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی در این آئین، موزه داران را حافظان و نگهبانان خطیر عرصه فرهنگ، تاریخ و یادگاران نسل های گذشته معرفی کرد که از میراث فرهنگی، تاریخی و هنری استان به نحو شایسته ای پاسداری می کنند.


بهزاد مجیدی اضافه کرد: موزه داران علاوه بر نقش خطیر پاسداری، نقش معرفی و شناساندن میراث فرهنگی و تاریخی استان را به نسل حاضر نیز برعهده دارند تا ارتباط مستمر نسل ها از بعد فرهنگی و تاریخی برقرار شده و انقطاع فرهنگی بین نسل ها رخ ندهد.


وی موزه داران استان را خط مقدم جبهه فرهنگ و تاریخمان و ویترین و چشم و چراغ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توصیف کرد و افزود: امید است بتوانیم آنگونه که شایسته است وظیفه سازمانیمان را در قبال زحمات گران قدر این بزرگان ادا کنیم.


این مقام مسئول، در پایان برای برگزاری هرگونه دوره آموزشی تخصصی برای کارکنان موزه این اداره کل در جهت اعتلای جایگاه فرهنگی استان اعلام آمادگی کرد.


در پایان، به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزها از موزه داران این اداره کل به پاس زحمات و تلاش های بی وقفه شان با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395030114