طرح نوروزی آرامش بهاری در سوگ یاس نبوی، همزمان با سراسر کشور با فعالیت ۱۰۰ خیمه معرفت در مازندران آغاز به‌کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران؛ طرح نوروزی آرامش بهاری در سوگ یاس نبوی از صبح امروز پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۳ در سطح ۲۴۰ بقعه و امامزاده مازندران آغاز به‌کار کرد.

این طرح در حالی همزمان با سراسر کشور در مازندران آغاز شد که ۱۰۰ خیمه معرفت از صبح امروز فعالیت خود را در سطح امامزادگان شاخص مجری طرح آرامش بهاری آغاز کرد.

در خیمه‌های معرفت غرفه‌های پاسخگویی به سئوالات دینی و مذهبی، غرفه‌های کودک و نوجوان، ایستگاه‌های صلواتی، ایستگاه همه واقف باشیم و عفاف و حجاب، تربیت حافظان قرآن کریم وغیره برپا شد.

برپایی سفره «هفت‌سین فاطمی» در بقاع متبرکه مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: سفره «هفت‌سین فاطمی» با القاب حضرت زهرا (س) در بقاع متبرکه شاخص این استان برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده افزود: ایجاد آرامش برای مردم، زائران و مسافران نوروزی، استفاده از امکانات بقاع متبرکه و امامزادگان و پیگیری‌ کار فرهنگی از اهداف اجرای طرح آرامش بهاری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران لحظه تحویل سال‌ نو در بقاع متبرکه را به عنوان مهم‌ترین بخش طرح آرامش بهاری دانست و افزود: برنامه‌های مختلفی قبل از لحظه تحویل سال در اماکن متبرکه مجری طرح نوروزی آرامش بهاری در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122830