نخستین همایش فرهنگی تفریحی راهنمایان گردشگری ایران در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، معاون سیاسی امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه در جمع راهنمایان تورهای گردشگری ایران در شهرکرد اظهار داشت: امنیت برای گردشگر یکی از مولفه های مهم در جذب و ماندگاری گردشگر در هر منطقه است و چهارمحال و بختیاری به لحاظ کاهش جرایم و نبود جرایم خشن ،جزء امن ترین استان های کشور محسوب می شود.
خدابخش مرادی با بیان اینکه مهمان نوازی و همراهی مردم چهارمحال و بختیاری و فراهم بودن زیرساخت های گردشگری از دیگر مولفه های جذب و ماندگاری گردشگر در این استان است گفت : مسئولان ارشد چهارمحال و بختیاری تمامی تلاش خود را برای استقبال، حمایت و فراهم کردن بستر لازم برای ورود و ماندگاری گردشگر در این استان بکار گرفته اند.
وی با اشاره به اینکه وجود قومیت های مختلف، شرایط آب و هوایی، قابلیت های فرهنگی، تاریخی، صنایع دستی و گردشگری، توریسم ورزشی، پزشکی، روستایی فرهنگی و اکوتوریسم در این استان، چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب گردشگری کشور مطرح کرده است افزود: هم اینک طرح جامع گردشگری چهارمحال و بختیاری تدوین شده، تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری، این استان قطب گردشگری کشور مطرح شد.
در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان نیز در این نشست به تشریح جاذبه های کم نظیر تاریخی، فرهنگی، طبیعی، عشایری و سوغات در چهارمحال و بختیاری این استان پرداخت و گفت : وجود زیر ساختهای گردشگری، 11 موزه صنایع دستی، 630 اثر ثبتی میراث فرهنگی و 850  نقطه و کانون گردشگری در چهارمحال و بختیاری، قابلیت های فراوانی را برای ورود گردشگر به این استان فراهم کرده است.
بهمن عسگری سوادجانی افزود : حدود 100 نفر راهنمایان تورهای گردشگری از استان های سراسر کشور با پوشش محلی برای دیدن از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی چهارمحال و بختیاری از روز چهارشنبه به مدت سه روز در این استان اقامت دارند.
نماینده راهنمایان تورهای گردشگری نیز در این دیدار گفت: راهنمایان تورهای گردشگری سراسر کشور با هدف شناسایی و معرفی قابلیت های جذب گردشگر به استان چهارمحال و بختیاری سفر کردند.
محسن کاتب ادامه داد: دولت به دنبال گسترش صنعت گردشگری و رسیدن به اقتصادی پایدار و مولد از این بخش است ولی زیرساختهای گردشگری در استان ها محدود و دارای مشکلاتی است.

به گفته وی، با فراهم شدن دیدار6 گردشگر از جاذبه های گردشگری هر منطقه، برای یک نفر شغل ایجاد می شود.
کاتب ادامه داد: کشور ایران دارای قابلتی های فراوان در تمامی بخش های فرهنگی، مذهبی، تاریخی، طبیعی و صنایع دستی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی است ولی به دلیل ضعف تبلیغات گردشگری، این صنعت در کشور پویا نیست.


انتهای پیام/

کد خبر 139503055