کردستان مهد تمدن ایران زمین است/من شهروند افتخاری کردستان هستم

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با مهم خواندن استان کردستان در زمینه های مختلف از جمله فرهنگ، طبیعت و هنر گفت: کردستان مهد تمدن ایران زمین است.

به گزارش میراث آریا، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در برنامه زنده تلویزیونی \" مزگینی بهار\" شبکه استانی کردستان، این استان را یک منطقه تاریخی خواند و اظهار کرد: علاوه بر تاریخی بودن این استان طبیعت زیبا و بی نظیر آن از دیگر جاذبه های برجسته این استان است.

معاون رئیس جمهوری هدف اول از سفر به کردستان را دیدار با مردم خونگرم و مهمانواز استان برشمرد و افزود: دعوت میکنم از تمامی مردم ایران که به کردستان زیبا سفر کنند.

وی در ادامه افزود: برنامه ریزی برای توسعه اکوتوریسم و طبیعت گردی در حال انجام است و این بخش از گردشگری در سطح کشور در حال پیشرفت است.

دکتر مونسان افزود: برای کردستان  ۱۴۰۱ برنامه ریزی کردیم و امیدواریم گردشگری در کردستان با این اقدام پیشرفت بیشتری کند، ثبت جهانی هورامان جزء برنامه های سازمان است و پس از تکمیل پرونده آن، این مهم عملی خواهد شد.

او ضمن ابراز علاقه به فرهنگ و آداب و رسوم کم نظیر کردستان گفت؛ من شهروند افتخاری کردستان هستم.

معاون رییس جمهوری اکوتوریسم برای کشور را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود؛ در کشور هم اکنون ۱۵۰۰ واحد بوم گردی دارای مجوز هستند و فعالیت دارند که هدف ما رساندن این تعداد به ۲۰۰۰ واحد بوم گردی در کشور است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور یکی از نقاط ضعف در گردشگری کشور را معرفی توانمندیها و پتانسیلهای آن برشمرد و گفت: برای این رفع این کاستی در حال برنامه ریزی هستیم. 

انتهای پیام/

کد خبر 139712291

برچسب‌ها