مسافران و گردشگران هرگونه تور و بسته خدمات سفر را از دفاتر مجاز و سایت‌های معتبر تهیه کنند

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی گفت: مسافران و گردشگران نوروزی برای تهیه هرگونه تور و بسته خدمات سفر تنها از طریق سایت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی معتبر اقدام کنند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل‌از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی ، رتضی عربی امروز سه‌شنبه 1 اسفندماه ۱۴۰۲ گفت:  مسافران و گردشگران می‌بایست قبل از تهیه و خرید هرگونه تور و بسته خدمات سفر از طریق مراجعه حضوری یا فضای مجازی از دارابودن مجوز فعالیت معتبر و نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) اطمینان حاصل کنند.

معاون گردشگری استان خراسان جنوبی افزود: در همین راستا فهرست دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری معتبر و مجاز به فروش بسته سفر در سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری (سادارا) به آدرس: ta.mcth.ir در دسترس همگان است.

عربی از مسافران خواست از مجاز بودن آژانس‌های مسافرتی از طریق اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اطمینان حاصل کرده و بیان کرد: تمامی دفاتر خدمات مسافرتی مجاز، به‌منظور ارائه هرگونه خدمات گردشگری اعم از تور، رزرو هتل و اخذ ویزا موظف به عقد قرارداد با مسافران هستند.

او گفت: مسافران و گردشگران از طریق سامانه ملی سفر با شماره 09629 می‌توانند شکایات خود به صورت 24 ساعته در ایام تعطیلات نوروز ثبت و پیگیری کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402120100037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha