نخستین «خانه کودک و شاهنامه» در آرامگاه فردوسی راه‌اندازی شد


 
 مدیرمجموعه فرهنگی تاریخی توس گفت: با هدف خدمات بهتر در نوروز ۹۴، نخستین «خانه کودک و شاهنامه» در آرامگاه فردوسی راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومي دبيرخانه ستاد اجرايي خدمات سفر خراسان رضوي، علی اصغر پاکدل اظهار داشت: مجموعه فرهنگی تاریخی توس برای میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی آمادگی کامل دارد.
وی با بیان اینکه به منظور پذیرایی از گردشگران تمهیدات لازم انجام شده است، افزود: ایجاد پارکینگ در فضایی به مساحت 1.5 هکتار با ظرفیت 1000 تا 1500 خودرو، ساماندهی مشاغل مزاحم و دستفروشان جلوخان آرامگاه فردوسی، کاشت 40 هزار بوته گل بهاری و تعویض چمن در آرامگاه فردوسی و هارونیه از جمله اقدامات انجام شده برای ایام نوروز است.
مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی توس خاطرنشان کرد: نورپردازی جلوخان آرامگاه فردوسی به وسعت 7 هکتار، ایجاد بازارچه صنایع دستی در 25 غرفه، برپایی نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی و کتاب‌های شاهنامه، چیدمان جدید موزه، استقرار تابلوها و نشانه‌های راهنما از دیگر اقدامات انجام شده برای نوروز 94 است.
وی با اشاره به اینکه برای راهنمایی و معرفی بخش‌های مختلف آرامگاه فردوسی به گردشگران فعالیت راهنمایان از 28 اسفند آغاز می‌شود، عنوان کرد: 360 هکتار از آرامگاه فردوسی در اختیار مجموعه فرهنگی تاریخی توس قرار دارد.
پاکدل از راه‌اندازی نخستین خانه کودک و شاهنامه در محل آرامگاه فردوسی خبر داد و گفت: همچنین برای ایام نوروز یک سفره هفت سین شاخص در آرامگاه فردوسی پهن می‌شود.
مدیرمجموعه فرهنگی تاریخی توس بیان کرد: به‌منظور رفاه حال گردشگران درب ورودی آرامگاه فردوسی 3 دستگاه کارت خوان برای پرداخت مبلغ ورودی نصب شده است.
وی با بیان اینکه 65 هزار گردشگر در نوروز 93 از آرامگاه فردوسی بازدید داشته‌اند، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تعداد گردشگران برای نوروز 94 با توجه به افزایش سفرها بازدید کنندگان از آرامگاه فردوسی افزایش قابل توجهی داشته باشد.
پاکدل به تعداد بازدید گردشگران خارجی از آرامگاه فردوسی اشاره کرد و گفت: 3 هزار و 500 گردشگر خارجی در طول سال از این مکان تاریخی بازدید داشته‌اند.
وی افزود: همچنین با همکاری شهرداری منطقه 12 مشهد مقدس، مبلمان شهری، خط کشی، چمن کاری و فضاسازی فضای سبز به طول 9 کیلومتر انجام شده است.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393122933