هیچ آتش‌سوزی در قلعه‌تل باغملک خوزستان رخ نداده است

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: هیچ آتش‌سوزی در بنای تاریخی قلعه‌تل باغملک خوزستان رخ نداده است و این بنای تاریخی سالم است.

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، غلامرضا سلمان‌پور اظهار کرد: هیچ‌گونه آتش‌سوزی‌ در بنای تاریخی قلعه‌تل باغملک رخ نداده است و مطالب منتشر شده درفضای مجازی تکذیب می‌شود.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان با بیان این‌که بناهای تاریخی استان از جمله قلعه‌تل باغملک به‌صورت مداوم پایش می شود، افزود: آتش‌سوزی شب گذشته در فضای باز بیرون از قلعه‌تل رخ داد که ناشی از آتش‌سوزی علف‌های هرز بود و هیچ‌گونه آسیبی به این بنای تاریخی وارد نشده و پیش از آن‌که آتش‌سوزی به قلعه‌تل حتی نزدیک شود، باحضور به‌موقع نیروهای آتش‌نشانی باغملک، آتش مهار شده است.

او تصریح کرد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده توسط همکاران اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باغملک و معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان، هماهنگی لازم درخصوص هرس فضای پیرامونی قلعه‌تل توسط شهرداری باغملک انجام شده است تا از وقوع آتش‌سوزی‌های مشابه جلوگیری شود.

شب گذشته تصاویر و مطالبی با مضمون آتش‌سوزی در بنای تاریخی قلعه‌تل منتشر شده بود که روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان اعلام می‌دارد، این خبر بی‌اساس و کذب است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 1402023147870

برچسب‌ها