انجام پروژه های عمرانی جدید بعد از اتمام طرح های نیمه تمام

مدیرکل جدید میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: دو طرح بزرگ عمرانی میراث فرهنگی سال‌هاست بی‌سرانجام مانده و تا این دو طرح به سرانجام نرسد، هیچ پروژه عمرانی را آغاز نخواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری استان یزد، محمدمهدی شرافت یزد اظهار داشت: میراث فرهنگی در استان یزد بسیار با اهمیت است و بقیه بخش‌ها در سایه میراث فرهنگی گم شده و ناشناخته مانده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با ایجاد شرایط جدید در میراث فرهنگی یزد بتوانیم نویدبخش آینده‌ای روشن برای میراث نیاکان خود باشیم.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان یزد عنوان کرد: میراث فرهنگی ما فقط این ساختمان‌ها نیست و ما سرمایه‌های معنوی بسیار و مفاخر ارزشمندی داریم که تلاش می‌کنیم تک‌تک آنها را بشناسیم و به دیگران نیز معرفی کنیم.

وی همچنین بر لزوم توجه جدی‌تر و بیشتر به بافت زخم خورده تاریخی یزد تاکید کرد و افزود: مجموعه‌های بزرگی مثل امیرچخماق و امامزاده جعفر (ع) هنوز به سرانجام نرسیده و تا این طرح‌ها به پایان و سرانجام نرسد، طرح جدیدی را آغاز نخواهیم کرد.

شرافت تاکید کرد: هرکس خواست طرحی را آغاز کند باید از او طرحی جامع که فراگیر باشد و همه اولویت‌ها در آن دیده شود، خواسته شود.

وی عنوان کرد: میراث فرهنگی و ارزش‌هایش متعلق به مدیرکل این اداره نیست و بنده به نیابت از شما عهده‌دار حفظ و نگهداری از این میراث هستم و تلاش می‌کنم وظایف خود را در این حوزه به خوبی به انجام برسانم.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 1392100723