نصب سفره‌های هفت سین در ورودی شهرهای استان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از برپایی و نصب سفره‌های هفت سین در ورودی شهر و اماکن تاریخی و موزه‌های این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی چهار محال و بختیاری، مژگان ریاحی گفت: این اداره کل با برنامه‌ریزی‌های منسجم و مستمر این آمادگی را دارد که به‌نحو شایسته پذیرای گردشگران نوروزی در این ایام باشد.
وی طراحی و چاپ نقشه گردشگری استان را از اقدامات مهم این اداره‌ کل در راستای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی برشمرد و گفت: بارگذاری اطلاعات روی دستگاه‌های بلوتوث (نقشه، دفترچه ضروری، عفاف و حجاب و ...)، راه‌اندازی کانکس ورودی به عنوان پایگاه اطلاع رسانی گردشگران نوروزی در ورودی شهر شهرکرد، پخش برنامه‌ها و مستندهای ویژه با موضوع معرفی جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی استان از صدا و سیمای مرکز استان از دیگر این اقدامات به شمار می‎رود.
ریاحی ادامه داد: برگزاری مانور مشترک با دستگاه‌های همکار، برگزاری دوره آموزشی تخصصی ویژه تشکل‌های مردم نهاد برای همکاری در ایام نوروز، توزیع کتاب سیره حضرت فاطمه زهرا (س) به مناسبت ایام فاطمیه در بین گردشگران نوروزی، به‌روزرسانی‌ وبلاگ آمار گردشگران نوروزی به آدرس chb-setad.blogfa.com از دیگر این برنامه‌ها محسوب می‎شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: به‌روزرسانی وب سایت اداره کل و شروع به‌کار سایت جدید به آدرس miraschb.ir، اجرای برنامه‌های فرهنگی و آئینی ویژه روز اول فروردین در محل میدان قمر بنی هاشم(ع) شهرکرد، تهیه و تدوین گزارش عملکرد اداره کل در سال 92 برای چاپ در نشریات و مطبوعات محلی استان، برنامه‌ریزی برای برپایی غرفه کتاب و محصولات فرهنگی در مجاورت بازارچه‌های صنایع دستی از دیگر اقداماتی است که این اداره کل در راستای خدمات‌سانی مطلوب به گردشگران در دستور کار قرار دارد.
ریاحی ادامه داد: همکاری با معاونت اجتماعی نیروی انتظامی برای چاپ توصیه‌های ایمنی در نقشه گردشگری استان، تهیه و نصب سیاه چادر در محوطه اداره کل، راه‌اندازی غرفه غذای محلی و نوشیدنی در محوطه اداره کل، بارگذاری تمامی اطلاعات ستاد روی سایت اداره کل، نصب هفت سین در ورودی شهر و اماکن تاریخی و موزه‌ها از دیگر این برنامه‌ها به شمار می‎رود.
وی اضافه کرد: نسبت به تهیه اقلام تبلیغاتی و بسته‌های فرهنگی شامل (نقشه گردشگری، چاپ ساک دستی، چاپ پازل، تهیه و چاپ کتابچه اطلاعات ضروری، راهنمای دیجیتال مسافر، راه‌اندازی دستگاه بلوتوث با رویکرد معرفی جاذبه‌های گردشگری و بناهای تاریخی استان، تهیه و تدوین و چاپ کتابچه اطلاعات ضروری شهرستان‌ها (متن، تصویر، راه‌های دسترسی، زیرساخت‌ها و امکانات موجود و ...)، تبلیغات محیطی، تهیه کارت شناسایی ویژه اعضای ستاد و تشکل‌های مردم نهاد نیز اقدام خواهد شد.
ریاحی اضافه کرد: تهیه لباس متحدالشکل برای نیروهای مستقر در موزه‌ها و ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر (کاور و کلاه)، ارسال پیامک مناسبتی ویژه ایام فاطمیه و نوروز 93 از طریق سامانه پیامک، تهیه مستند از برنامه‌های اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر در ایام نوروز، اجرای برنامه‌های فرهنگی شامل راه اندازی ایستگاه نقاشی و خاطره نویسی در موزه‌ها و اماکن تاریخی، معرفی جاذبه‌های گردشگری و نقاط دیدنی استان از طریق تلویزیون شهری، تهیه بسته‌های فرهنگی (ساک دستی، نقشه، لوح فشرده، پازل، کتابچه شهر برفی و...) و نمایش پیام‌های نوروزی از طریق تابلو روان اداره کل نیز در دستور کار قرار دارد.
این مسئول آغاز بکار ستاد هماهنگی خدمات سفر را از تاریخ 27 اسفند اعلام کرد و گفت: این ستاد تا 14 فروردین 93 پذیرای گردشگران نوروزی خواهد بود.
/108

انتهای پیام/

کد خبر 139212155