آماده سازی 1400 کلاس در خراسان شمالی برای اسکان مسافرین نوروزی

رییس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از آماده سازی یک هزار و 400 کلاس درس برای اسکان مسافرین نوروزی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دسی و گردشگری خراسان شمالی علی امین اظهار کرد: در حال حاضر 175 آموزشگاه در قالب یک هزار و 435 کلاس ،برای اسکان نوروزی در نظر گرفته شده است.

وی با ذکر این که ظرفیت آموزشگاه های استان در صورت نیاز برای اسکان مسافرین نوروزی افزایش می یابد عنوان کرد: امکان افزایش 15 درصدی ظرفیت فضاهای اسکان با پیش بینی 140 کلاس دیگر در استان وجود دارد.

امین یادآور شد: متقاضیان می توانستند از 10 تا 20 اسفند ماه سال جاری برای ثبت نام به پایگاه اینترنتی اسکان مراجعه و یا از 28 اسفند در سه گروه فرهنگیان ، کارمندان دولت و عموم مردم به صورت حضوری در مدارس پذیرش شوند. 

وی با بیان این که تمامی مسافرین نوروزی در هفت پایگاه در شهرستان های استان پذیرش می شوند افزود: 240 نفر به عنوان عوامل اجرایی در این پایگاه ها به ارائه خدمات می پردازند.

امین با اشاره به درجه بندی اتاق ها به سه گروه الف،ب،ج یادآور شد:سال گذشته چهار میلیارد ریال از اعتبارات این سازمان برای تجهیز و زیباسازی آموزشگاه به منظور اسکان مسافرین هزینه شده است.

رییس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی خاطر نشان کرد: سال گذشته 9 هزار و 480 هزار نفر در مدارس استان پذیرش شدند.

انتهای پیام/

کد خبر 139212266