نشست هم‌اندیشی بررسی مسائل میراث‌فرهنگی و گردشگری در بهاباد برگزار شد

نشست هم‌اندیشی پیرامون بررسی مسائل و مشکلات حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری در بخش آسفیج شهرستان بهاباد یکشنبه 7 آبان 96 برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد، این نشست با حضور محمد‌رضا نصیری سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی یزد، بخشدار، دهیار و رئیس شورای اسلامی بخش آسفیج شهرستان بهاباد در اداره‌کل میراث‌فرهنگی این استان بررسی شد.

در این جلسه بر ارائه راهکارها و مرتفع کردن مسائل و مشکلات حوزه گردشگری به‌منظور جذب گردشگر و توسعه و رونق صنعت گردشگری و توریسم در شهرستان بهاباد و بخش آسفیج این شهرستان تأکید شد.

ایجاد اقامتگاه بوم‌‌گردی و موزه مردم‌شناسی در منطقه، مرمت آثار و ابنیه تاریخی و ایجاد یک کمپینگ گردشگری در بخش آسفیج از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه برای فراهم کردن زیرساخت و ایجاد کمپینگ گردشگری در بخش آسفیج مقرر شد دهیاری منطقه زمینی به‌همراه طرح و نقشه ارائه کند و در خصوص ایجاد موزه گردشگری نیز بخشداری آسفیج قول مساعد برای تأمین محلی برای ایجاد این موزه داد.

بخش آسفیچ یکی از بخش‌های شهرستان بهاباد استان یزد است که طبیعت بکر، مناظر دل‌انگیز، جاذبه‌های گردشگری، مزارع سرسبز، باغات منحصر‌به‌فرد و آبشارها و جویبارهای لطیفش این سرزمین را به باغ شهری مبدل کرده است و طبیعت بکر و دست‌نخورده آن همه‌ساله میزبان مسافران و گردشگران زیادی است، درخت چنار سه‌هزار‌ساله، مسجد تاریخی فاطمیه، قلعه تاریخی، درخت بنه کهنسال، چشمه‌های آب آسفیچ از جمله چشمه معروف به چشمه مرتضی‌علی، قبرستان قدیمی و زیارتگاه معروف به پیر سمکوئیه، وجود چند کوه بلند به‌هم‌پیوسته در شرق آسفیچ، دشت‌های فردوسیه، تلخاب، بیشه، کال سرخی و گود لبندان، رودخانه‌های معروف کاروانگاه و کوه، وجود چند برج قدیمی در روستاه‌های آریج و کمکوئیه و همچنین معادن بسیار قدیمی از جمله جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی زیبای این روستاست.

انتهای پیام/

کد خبر 1396080916