تولیدات بومی کرمانشاه در مسیر پیاده‌روی اربعین عرضه می‌شوند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای عرضه محصولات تولیدی استان از جمله صنایع‌دستی، محصولات کشاورزی و... در مسیر پیاده‌روی اربعین خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا، داریوش فرمانی روز پنجشنبه ۱۰ خردادماه در جلسه‌ای با موضوع هماهنگی، معرفی و فروش محصولات و تولیدات بومی استان در مسیر زوار اربعین که با حضور نمایندگان ادارات جهاد کشاورزی، استانداری، اصناف و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در کنار غرفه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی برخی از اقلام تولیدی استان نیز عرضه و معرفی شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه با اشاره به تاکید استاندار کرمانشاه در خصوص اهمیت موضوع اربعین و توجه جدی به تمام جهات این حرکت عظیم و برکات این سفرها، گفت: با توجه به تجربیات سال گذشته در خصوص بازارچه‌های صنایع‌دستی و بازخوردهای بسیار خوبی که شاهد آن بودیم مقرر شد تا با توجه جدی‌تر ضمن توسعه و گسترش این غرفه و بازارچه‌های موقت در مسیر راه کربلا، برخی محصولات و تولیدات بومی استان مانند زیتون و زعفران در کنار سایر سوغات‌های موجود در استان نیز معرفی شوند.

او بیان اینکه این اتفاق موجب می‌شود که هرچه بیشتر توانمندی‌های استان به تمام اقشار کشور معرفی شود،  افزود: با توجه به اهمیت موضوع برندسازی باید تلاش کنیم تا این محصولات به شکل برند خاص استا به بهترین شکل عرضه شوند.

فرمانی با اشاره به اینکه برای دو محور مسیر بیستون تا قصر شیرین در ایام اربعین برنامه‌ریزی و پی‌گیری می‌شود، گفت: ظرفیت بازارچه‌های دائمی و موقت و همچنین واحدهای تجاری بین‌راهی واقع در مسیر که در زمینه عرضه سوغات فعال هستند به شکل مشارکتی در این زمینه فعالیت کنند تا نیاز به هزینه و زمان و فرصت سوزی نباشد.

همچنین امین کوگانی سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: این معاونت با توجه به تجربه چند ساله خود در بحث ایجاد بازارچه‌های فصلی و بین‌راهی در ورودی شهرستان‌های مسیر راه کربلا برای استقرار و حضور صاحبان این محصولات هیچگونه مشکلی نداشته و آمادگی دارد تا در حد امکان غرفه‌های خود را برای این مهم آماده کند.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های مورد اشاره نکات مورد نظر خود را برای نحوه تشکیل جلسات، موضوعات اصلی، شرح وظایف و اختیارات و سایر مسائل مرتبط مطرح کردند.

در پایان مقرر شد تا جلسات به شکل متناوب و فشرده برگزار و اعضا موارد و مشکلات را احصاء و برای طرح و پیگیری در جلسه بعدی در اولویت قرار گیرد .همچنین لیست متقاضیان حضور در بازارچه‌های موقتی و غرفه‌های تجاری موجود تهیه و ارائه شود و در صورت وجود متقاضی پی‌گیری برای ایجاد اماکن دائمی از طریق استانداری انجام گیرد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403031000466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha