پرواز هوایی زنجان به نجف برقرار می‌شود

مدیر فرودگاه شهدای زنجان گفت: با پیگیری و رایزنی انجام گرفته پرواز زنجان به نجف از اوایل ماه آینده برقرار می شود.

به گزارش میراث آریا، محمد جواد یگانه روز شنبه ۱۹ خردادماه اظهار کرد: پیگیر برقراری پرواز برنامه‌ای به فرودگاه نجف به زنجان از طریق استانداری هستیم.

مدیر فرودگاه شهدای زنجان با بیان اینکه تاکنون روز و ساعت برقراری این پروازها اعلام نشده است، اضافه کرد: طبق آخرین پیگیری ها و قول شرکت هواپیمایی ماهان، برقراری این پروازها از اوایل ماه آینده عملیاتی می‌شود.

او به هزینه این نوع پرواز نیز اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم با راهکارهایی هزینه‌های ارزانتری نیز برای سفر هوایی زنجانی ها به عتبات عالیات فراهم شود که در صورت نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

یگانه همچنین به افزایش تقاضا برای انجام سفرهای هوایی زنجان به مشهد نیز اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی برای افزایش تعداد پروازها، مذاکراتی با شرکت قشم ایر در حال انجام است.

مدیر فرودگاه شهدای زنجان خاطرنشان کرد: اکنون سه پرواز هوایی از زنجان به مقصد مشهد انجام می گیرد که بر این اساس دو پرواز دیگر نیز اضافه خواهد شد که در مجموع به پنج روز در هفته خواهد رسید.

فرودگاه زنجان در سال ۷۹ در زمینی به وسعت ۴۰۰ هکتار ایجاد شد اما برقراری پروازها در آن طی بیش از ۲۰ سال گذشته با فراز و نشیب های متعددی همراه بود به طوری که طی این مدت تنها به صورت مقطعی برخی پروازها از جمله مشهد مقدس، عتبات عالیات، سفرهای حج تمتع و عمره از آن انجام می شد و در بسیاری از ایام سال پروازهای آن تعطیل بود تا اینکه به همت دولت سیزدهم فعالیت آن از سر گرفته شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403031900901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha