دوره بازآموزی امداد و نجات نوروزی در خوزستان برگزارشد

امدادگران ونجاتگران جمعیت هلال احمر استان خوزستان با شرکت در دوره های توان افزایی و بازآموزی و مرور مهمترین مباحث نظری و عملی در زمینه امداد و نجات، خود را برای حضور فعال در طرح امداد نوروزی سال 94 آماده کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان؛ علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر این استان گفت: در این دوره آموزشی که در مرکز آموزش های  تخصصی امداد و نجات اندیمشک برگزار شد، امداد گران و نجاتگران بر دانش علمی و عملیاتی خود در زمینه امداد و نجات در حوادث افزودند. 
وی با اشاره به نیاز امدادگران شرکت کننده در طرح امداد نوروزی به توان افزایی و ارتقاء کیفی مهارت ها بیان کرد: 480 امدادگر و نجاتگر با حضور در دوره های توان افزایی و بازآموزی از آخرین مطالب مورد نیاز در حوزه امداد و نجات مطلع شدند.
وی این دوره را آزمون خوبی برای مرور آموزه های امدادگران استان خوزستان دانست و افزود: ۱۰ نفر از مربیان مجرب و برجسته خوزستانی با نظارت نماینده سازمان امداد و نجات کشور، آموزش امدادگران را در این دوره باز آموزی بر عهده داشتند. 
خدادادی با اشاره به سرفصل های آموزشی این دوره ها تصریح کرد: در این دوره های آموزشی و توان افزایی، مواردی از قبیل طرح عملیاتی اجرای مانور میدانی، آشنایی با خودروی نجات و آمبولانس و تجهیزات مربوطه، کمک های اولیه، ارزیابی صحنه حادثه، دستیابی، رهاسازی و خروج مصدوم از خودروی تصادفی و حمل و انتقال مصدوم به نجاتگران آموزش داده شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122526