افزایش قیمت بلیت نداریم

قیمت بلیت موزه ها در ایام نوروز همانند سال 93بوده و  افزایش قیمت نخواهیم داشت.

به گزارش میراث آریا(chtn  )؛محمد رضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی این خبر را اعلام کرد و گفت:تغییر  قیمت ها باید بر اساس مصوبه دولت باشد و فعلا افزایش قیمت نداریم،مانند گذشته بلیط های تمام بها،نیم بها و رایگان داریم.

او قیمت فعلی بلیط موزه ها را در برخی از موزه ها به خصوص مجموعه هایی که ثبت جهانی شده اند،با  بلیط 2 هزار تومانی هزینه های جانبی خود را نمی توانند ،تامین کنند. باید موزه ها به سمت استقلال مالی رفته و درآمدی جز بلیط داشته باشند،به نوعی  فروش بلیط یکی از راههای درآمد زایی آنها باشد.

کارگر در خصوص این که هیات امنایی شدن برخی موزه ها و پایگاهها به استقلال آنها می انجامد اظهار داشت:   اگر همه اعضای هیات امنا ، وقت بگذارند،به طور قطع  گام رو به جلویی برای درآمد زایی موزه ها  خواهد بود.

او به امضای تفاهم نامه میان سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری تهران کارت گردشگری در اختیار مسافران می گذارد ؛ بر اساس این تفاهم نامه ، بازدید کنندگانی که این کارت را به موزه ها ارایه دهند،از تخفیف نیم بها برخوردار می شوند.

کارگر فعالیت موزه ها در ایام نوروز را افزایش تعداد راهنمایان،غبار روبی،تکمیل زیر نویس اشیا،گل کاری،تهیه بروشورو... در قالب طرح استقبال از نوروز اعلام کرد.

او درباره ساعت کاری موزه ها نیز گفت:ساعت کاری موزه ها بر اساس نیاز مخاطب است؛ در شهرستان ها با وجود مسافران نوروزی ، موزه ها می توانند ساعت کاری خود را افزایش دهند.

کارگر تصریح کرد :موزه ها یک وظیفه و رسالتی به عهده دارند ،هر کدام در ایام نوروز باید به رسالت خود بپردازند تعطیلات نوروزی .فرصتی در اختیار موزه ها و برای خانواده ها است به موزه ها بیایند و بخش از اوقات فراغت خود را در موزه ها سپری کنند .

انتهای پیام/

کد خبر 139312268