استقبال از ظرفیت و تجربه ایتالیا در برگزاری دوره های آموزشی گردشگری

برنامه ریزی به منظور بهره مندی از ظرفیت های آموزشی حوزه گردشگری کشور ایتالیا به عنوان مهم ترین دستاورد دیدار معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سفیر ایتالیا در ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در دیدار «مااورو کانسیاتوری» (Mauro Conciatori ) سفیر کشور ایتالیا در تهران با مرتضی رحمانی موحد مباحثی در خصوص توسعه همکاری های دو کشور در زمینه گردشگری و نیز اقدامات مربوط به نمایشگاه اکسپو میلان مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون گردشگری سازمان در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب ایران و ایتالیا، این کشور را دوست و همکار قدیمی ایران دانست و اظهار داشت: نظر به سفر هیات های بلند پایه دو کشور در ماه های اخیر تعاملات نزدیک و خوبی وجود دارد که بایستی به تحقق نتایج این سفر ها شتاب بخشید. همچنین امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر با انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای گسترش فعالیت ها  در زمینه گردشگری قدم برداشته باشیم.

وی با اشاره به رشد 77 درصدی ورود گردشگران ایتالیایی به کشور گفت: در سال 93 میزبان حدود 26 هزار ایتالیایی به ایران بوده ایم که این رقم در مقایسه با تعداد 14 هزار نفر در مدت زمان مشابه سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است که مطمئن هستیم در آینده خیلی نزدیک با حجم بالاتری از گردشگران این کشور روبرو خواهیم بود.

معاون گردشگری با تاکید بر اینکه فهرستی از بخش های نیازمند به تقویت جهت خدمات رسانی بهتر به گردشگران آماده شده است تصریح کرد: با توجه به پیش بینی رشد گردشگر ورودی بخش های نیازمند به تقویت شناسایی و برنامه ریزی لازم در این خصوص صورت گرفته است.

معاون گردشگری همچنین با تایید اظهارات سفیر ایتالیا در خصوص اینکه ما باید از گفتگوهای هیات های مختلف و اسناد امضا شده فی مابین، بیشترین استفاده را بنماییم گفت: ما آمادگی کامل خود را در خصوص توسعه زیرساخت های گردشگری و از همه مهمتر در خصوص توسعه آموزش منابع انسانی در کشور اعلام می کنیم.

رحمانی موحد در پاسخ به اعلام آمادگی سفیر ایتالیا برای برگزاری دوره های آموزشی دست اندرکاران هتل داری و گردشگری کشور اعلام کرد: ما آماگی لازم را چه برای میزبانی گروه آموزشی در ایران و یا برای اعزام دست فعالان خود برای حضور در دوره های آموزشی ایتالیا داریم.

وی در رابطه با حضور شش ماهه ایران در ایتالیا به واسطه برگزاری نمایشگاه اکسپو میلان خاطر نشان کرد: با توجه به پیش بینی 20 میلیون بازدید کننده از این نمایشگاه، اکسپو برای ما رویدادی با اهمیت خاص برای برقراری ارتباط هر چه بیشتر با دولت و مردم ایتالیاست.

رحمانی موحد افزود: با توجه به اهمیت این نمایشگاه تمام سعی ما این است که افراد موجه و مورد تایید ما در آن شرکت نمایند لذا تمامی امور برگزاری از طریق یکی از دفاتر خدمات مسافرتی که سالها در سابقه کار در گردشگری ایران و ایتالیا را داشته و مورد تایید طرفین است انجام می شود و تا کنون 20 دفتر که سابقه همکاری با کشور شما را بر اساس مستندات داشته اند جهت حضور در نمایشگاه سازماندهی نموده است که سریعا فهرست اسامی آنها جهت امور صدور روادید به شما ارجاع خواهد شد.

همچنین در این دیدار مااورو کانسیاتوری( Mauro Conciatori ) سفیر کشور ایتالیا در تهران  نیز با اشاره به افزایش شمار گردشگران ایتالیایی در ایران گفت: در سفرهای اخیر من و هیات های ایتالیایی بارها شاهد حضور گردشگران ایتالیایی در شهرهای مختلف ایران بوده ام که این موضوع گواه بر رشد تعداد گردشگران ورودی است، از طرفی افزایش درخواست  شرکت های هواپیمایی جهت افتتاح خط پروازی به ایران نشانه ای از رشد قابل توجه ورود گردشگران در آینده نه چندان دور به ایران است.

وی افزود: در کنار هیات های رسمی ایتالیا که به ایران سفر می کنند شمار زیادی از هیات های اقتصادی و بازرگانی نیز وجود دارد که به تهران می آیند و یا درخواست سفر دارند لذا جریان این دو در کنار هم در گسترش روابط تاثیر بسزایی دارد که با توجه به علاقه موجود جهت توسعه همکاری و هماهنگی بیشتر ما با همدیگر نتیجه بهتری از این گفتگو ها خواهیم گرفت.

سفیر کشور ایتالیا در تهران در خصوص اکسپو میلان نیز خاطر نشان کرد: اکسپو ویترین بزرگی خواهد بود که ایران را به دنیا معرفی می کند لذا در این زمینه هر گونه همکاری از جمله صدور روادید چه گروهی و چه فردی برای متقاضیانی که بلیط ورود به نمایشگاه را تهیه کرده باشند خواهیم داشت.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122735