آخرین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر اصفهان برگزار شد

آخرین نشست مدیران کل و مسئولین کمیته های ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان اصفهان پیش از فرا رسیدن نوروز 94 با حضور استاندار اصفهان و رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان برگزار شد.

به گزارش اداره  روابط عمومی میراث فرهنگی استان، استاندار اصفهان در این نشست عنوان نمود تمامی امکانات استان برای استقبال از گردشگران نوروزی فراهم شده است. وی خاطر نشان کرد گزارشات حاکی است امسال خدمات ارائه شده به گردشگران از نظر رشد کمی و کیفی رشد چشمگیری یافته است. در ادامه این نشست مدیران ادارات و مسؤلین کمیته های ستاد گزارشی از آخرین تمهیدات کمیته های خود برای نوروز 1394 ارائه کردند.

فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی و دبیر ستاد خدمات سفر استان در این نشست عنوان کرد : با توجه به پیش بینی استقبال گردشگران از جاذبه های گردشگری استان و نیازی که به هماهنگی هرچه بیشتر برای ارئه خدمات به گردشگران وجود دارد مدیر کل میراث فرهنگی و دبیر ستاد خدمات سفر استان در این نشست عنوان نمود با توجه به پیش بینی استقبال گردشگران از جاذبه های گردشگری استان و نیازی که به هماهنگی هرچه بیشتر برای ارئه خدمات به گردشگران وجود دارد، دبرخانه ستاد فعالیت های ویژه خود را برای سفرهای نوروزی از دی ماه 1393 آغاز کرد.

وی تصریح کرد: گزارشات حاکی است تمامی 24 شهرستان استان از آمادگی لازم برای پذیرایی از گردشگران برخوردارند بگونه ای که هم اکنون در برخی از شهرستانها به طور میانگین بیش از 3 جلسه ستاد سفر تشکیل شده است .
وی افزود امسال سازمان میراث فرهنگی بیش از  500 هزار نقشه و راهنمای گردشگری شهر اصفهان و استان را تهیه نموده که به تدریج توزیع خواهد شد.

وی همچنین از رونمایی از 3 نرم افزار اطلاع رسانی گردشگری و نظارت بر عملکرد اعضای ستاد خبر داد و افزود نرم افزار های الکترونیک به تدریج جایگزین تبلیغات کاغذی خواهند شد.

اله یاری تأکید کرد: امسال برای اولین بار در ایران نرم افزار جامع نظارت بر عملکرد عوامل ستاد با نام اختصاری « سینا» طراحی شده که از طریق آن گردشگران می توانند پیشنهادات و انتقادات خود را از نحوه عملکرد ستاد اجرایی سفر استان را ارائه کرده و عملکرد همگی ما را ارزیابی نمایند.دبیر ستاد سفر استان از آموزش بیش از 1500 نفر عوامل اجرایی ستاد سفر اعم از کارکنان واحد های اقامتی، پلیس، کارکنان دفات خدمات مسافرتی و حتی دهیاران روستاهای هدف گردشگری خبر داد و عنوان نمود تلاش نموده ایم تا در ارائه خدمات کیفیت حرف اول را بزند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان در ادامه افزود امسال متناسب با ایام نوروز بخصوص ایام شهادت دخت گرامی رسول اکرم (ص)، حضرت فاطمه زهرا (س) 70 برنامه فرهنگی در سراسر ایران اجرا میشود و افزون بر آن 50 نمایشگاه صنایه دستی نیز در استان برگزار می شود که از این تعداد هنرمندان صنایع دستی در 35 نمایشگاه در حد گسترده تولیدات هنری خود را به گردشگران عرضه می کنند.
اله یاری تأکید نمود امسال با تمهیدات اندیشیده شده و بسیج تمامی امکانات استان تأسیسات اقامتی ما قادرند در هر شب 000/280 نفر گردشگر را در سطح استان اسکان دهند.
 
 

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393122926