جایزه ویژه فارس در جشنواره بین المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی تعیین می‌شود/ پیش‌بینی برنامه‌های جنبی و پیش رویدادها در فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از تعیین جایزه ویژه فارس در جشنواره بین المللی چندرسانه‌ای میراث‎ فرهنگی خبر داد و گفت: تعیین جایزه ویژه فارس با موضوع میراث فرهنگی در جشنواره بین المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی به‌زودی انجام می‌شود.

به گزارش میراث‌آریا، محمد ثابت اقلیدی در نخستین جلسه هم‌اندیشی با روسای تشکل‌ها و صنوف و فعالان حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس پیرامون برگزاری سومین جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در شیراز گفت: برنامه‌های جنبی و پیش رویدادها در استان فارس و برنامه‌ریزی نمایشگاه ملی صنایع‌دستی هم‌زمان با برگزاری این جشنواره بین‌المللی در شیراز پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس افزود: فراخوان جایزه ویژه فارس در رویداد جشنواره بین المللی چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی با هدف ارسال آثار مرتبط با میراث‌فرهنگی طراحی می شود تا با حضور موثر هنرمندان، عکاسان و پژوهشگران و فعالان فضای مجازی تولیدکننده آثار این استان و ظرفیت‌ها و توانمندی های تاریخی، فرهنگی و هنری و گردشگری آن به شایستگی معرفی شود.

ثابت اقلیدی بابیان اینکه جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی پاییز امسال در شیراز برگزارمی‌شود به تشکیل دبیرخانه جشنواره و آغاز به کار کمیته‌های تخصصی این جشنواره بین‌المللی اشاره کرد و گفت: برگزاری پیش نشست‌های تخصصی و ترویج و پروموت جشنواره در قالب نشست‌ها همچنین شناسایی فرصت‌های همکاری بین‏المللی و تحقق این فرصت‌ها، آماده‌سازی مکان‌ها برای اجرای هنرهای نمایشی و آثار موسیقایی و برنامه‌های فرهنگی و... ازجمله اقداماتی است که در حال انجام است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: خوشبختانه از ابتدای امسال تاکنون استان فارس به کانون برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی تبدیل‌شده که این موضوع تأثیر به سزایی در توسعه گردشگری استان داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس ادامه داد: برای نمونه رویداد بین‌المللی تذهیب هم‌زمان با هفته بزرگداشت میراث فرهنگی در شیراز برگزار شد همچنین در هفته صنایع‌دستی هم دو شهر شیراز و آباده میزبان رویداد ملی بزرگداشت روز جهانی صنایع‌دستی شدند.

ثابت اقلیدی بابیان این‌که برگزاری رویدادهای فرهنگی و گردشگری در این استان در اولویت و دستور کار است افزود: با توجه به اقدامات انجام‌شده و برگزاری برنامه‌های پیش رو فارس به کانون رویدادهای ملی و بین‌المللی تبدیل می‌شود.

بنابراین گزارش نخستین جلسه هم‌اندیشی سومین جشنواره بین‌المللی چند رسانه میراث فرهنگی با روسای صنوف و تشکل‌ها همچنین فعالان بخش‌های دولتی و خصوصی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این جلسه به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص هر چه‌بهتر برگزاری این جشنواره در شیراز و ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان پرداختند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403032801571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha