استقبال گردشگران عراقي از ظرفيت‏هاي مشهد مقدس

به گزارش ميراث‏آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، «سيد مسعود منتجبي» با اعلام خبر فوق گفت: بيشترين مسافر خارجي که از ابتداي سال 91 تاکنون وارد مشهد شده‏اند عرب‏زبانان بوده‏اند که در اين ميان عراقي‏ها بيشترين مسافر ورودي به مشهد را شامل مي‏شوند.

وي افزود: از ابتداي سال تاکنون 653 هزار مسافر خارجي به مشهد سفر کرده‏اند که 196هزار نفر از اين تعداد از کشور عراق و پس از آن زايران پاکستاني با 40 هزار مسافر بيشترين حجم ورودي مسافر خارجي رابه خود اختصاص داده‏اند.

«منتجبي» با اشاره به تعهد خراسان رضوي به منظور ورود يک ميليون و50 هزار نفر مسافر خارجي به مشهد اظهار داشت: در ابتداي سال 91 سندي به امضاي سرپرست اداره کل خراسان رضوي و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور امضا شد که به موجب آن استان خراسان رضوي متعهد به ورود يک ميليون و50هزار مسافر خارجي به مشهد شد که اميد مي‏رود با ادامه ورود اين حجم مسافر خارجي اين رقم به راحتي تا پايان سال تحقق يابد.

وي ياد آور شد: اداره کل گمرکات خراسان رضوي، اداره امور زائرين خارجي آستان قدس رضوي و گزارشات آماري فعاليت دفاتر خدمات مسافرتي استان، منابع آماري اين اداره کل در خصوص ميزان ورود گردشگران خارجي هستند.
الف/120

انتهای پیام/

کد خبر 1391082240