انعقاد تفاهم‌نامه شهرداری و میراث فرهنگی خوزستان برای گردشگری آبی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از امضای تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری اهواز برای سامان‌دهی گردشگری آبی در رودخانه کارون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، «افشین حیدری» اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری اهواز و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان منعقد می‌شود و در این باره تفاهم خواهیم کرد که به صورت مشارکتی اسکله‌های تفریحی در رودخانه کارون احداث شود.

وی با اشاره به اینکه برای این تفاهم‌نامه جلسات متعددی برگزار شده است، گفت: قرار است برای رفع مشکلات در این حوزه مفاد تفاهم‌نامه بسیار صریح و اجرایی باشد تا در مدت زمان تعیین شده تفاهم‌نامه منعقد شده اجرا و مردم از بازده آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به ارزش ریالی این تفاهم‌نامه خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه با ارزش ریالی 20 میلیارد ریال قرار است در مدت هشت ماه اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه رودخانه کارون در مقطع شهر اهواز توانمندی زیادی برای گردشگری دارد، افزود: باید از این توانمندی‌ها برای تفریح استفاده کرد و از همه توان موجود در این زمینه استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در این باره باید فعال شود، تاکید کرد: بخش خصوصی در گردشگری رودخانه‌ای و آبی در شهر اهواز فعال شود و از سرمایه‌گذاران در این باره حمایت می‌کنیم.

وی گفت: باید از توانمندی رودخانه در شهر اهواز استفاده شود و در این باره برنامه جامعی داریم که نیاز است ابتدا استعدادیابی و سپس برای شکوفایی استعدادها برنامه‌ریزی کنیم.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 139208131

برچسب‌ها