شهرستان تازه تاسیس کارون صاحب اداره میراث فرهنگی می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: با هدف کاهش محرومیت و ارائه خدمات به مردم  شهرستان تازه تاسیس کارون اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، افشین حیدری اظهار کرد: شهرستان تازه تاسیس و محروم کارون نیازمند پاسداری لحظه‌ای از آثار تاریخی موجود در این شهرستان را دارد و به این دلیل قرار شده در اسرع وقت اداره میراث فرهنگی در این شهرستان راه‌اندازی شود.

وی افزود: راه‌اندازی ادارات میراث فرهنگی در شهرستان‌ها در راستای حضور بموقع در محل آثار تاریخی و ممانعت و برخورد با تخریب‌گران آثار تاریخی و سودجویان است و به این دلیل می‌کوشیم تا با گسترش ادارات میراث فرهعنگی در سراسر استان خوزستان در این راستا گام‌هایی اساسی برداریم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه میراث فرهنگی خوزستان بر حفاظت از آثار تاریخی تاکید فراوان دارد، گفت: در راستای حفاظت از آثار تاریخی تلاش‌های زیادی انجام شده است و می‌کوشیم تا در این زمینه از همه توانمندی‌های موجود در استان خوزستان استفاده کنیم تا مشکلات احتمالی را به حداقل برسانیم.

حیدری با اشاره به اینکه یگان حفاظت از آثار تاریخی در این بین می‌تواند بسیار موثر باشد، افزود: در این بین بر تجهیز یگان حفاظت از آثار تاریخی نیز تاکید فراوان داریم و می‌کوشیم تا در این راستا گام‌های بلندی برداریم و در این بین تجهیز خودرویی این یگان در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: شهرستان‌های زیادی وجود دارد که هنوز اداره میراث فرهنگی ندارند و به این دلیل تلاش می‌کنیم تا پایان سال‌جاری در این باره قدم‌های خوبی برداشته شود و اکثر این شهرستان‌ها دارای اداره شوند.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 139209031

برچسب‌ها