حمایت از انجمن ها و شرکت های فعال در عرصه گردشگری دفاع مقدس

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از حمایت این اداره کل از شرکت ها و انجمن های مردم نهاد فعال در عرصه گردشگری دفاع مقدس خبر داد و گفت: به منظور رونق بخشیدن به گردشگری دفاع مقدس از انجمن ها و شرکت های فعال در این عرصه حمایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، افشین حیدری اظهار کرد: گردشگری دفاع مقدس به دلیل وجود سرزمین های دفاع مقدس و عملیاتی در خوزستان می تواند رونق بسیار زیادی در استان داسته باشد و در این زمینه در حال تدوین برنامه ای جامع هستیم.

وی افزود: با آغاز به کار دفتر گردشگری دفاع مقدس در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان فعالیت در این راستا رونق خواهد گرفت و به این دلیل برنامه ریزی کلان و گسترده در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.

حیدری با اشاره به اینکه در حال برنامه ریزی برای سناریوی بازدید گردشگری دفاع مقدس در خوزستان هستیم، افزود: باید بر اساس مناطق عملیاتی که برای گردشگران دفاع مقدس در نظر گرفته می شود بازدید از آثار تاریخی و موزه های مرتبط را نیز در نظر بگیریم که در کنار این بازدیدها داشته های خوزستان نیز در عرصه گردشگری اکوتوریسم، مذهبی، تاریخی و... نیز معرفی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: خوزستان داشته های زیادی در این زمینه دارد ولی متاسفانه نبود برنامه کلان و بالادستی در این زمینه باعث شده تا فعالیت ها در این بخش بسیار سطحی و مقطعی باشند و در این باره در تلاشیم تا گامی اساسی برداشته شود.

وی گفت: مطمئنا از نهادهای متولی در این زمینه نیز کمک خواهیم گرفت و در این باره نمی توان جزیره ای عمل کرد و تجربیات و نظرات نهادهای دست اندرکار در این باره می توان به غنای برنامه ها و طرح های تدوینی کمک کند.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 139208271

برچسب‌ها