پیام  تسلیت رییس سازمان میراث فرهنگی به مناسبت  درگذشت نلسون ماندلا

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور پیامی درگذشت نلسون ماندلا رهبر انقلابی آفریقای جنوبی را تسلیت گفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، متن پیام دکتر محمد علی نجفی به شرح زیر است :

به نام خدا

برخی انسان‌ها به دلیل تلاش برای پاسداری از میراث بشر، شایسته لقب «گنجینه زنده بشری» هستند. این انسان‌ها با گفتار و کردارشان میراث گذشتگان را در زندگی امروز جاری و پیوند ما را با ریشه‌های مشترک انسانی برقرار می‌کنند و چه میراثی بزرگ‌تر و ارزشمند‌تر از صلح و بخشش. صلح و بخشش پیام پیامبران و انسان‌های بزرگی است که در طول تاریخ، میراثِ مکتوبِ بشری آن را بازتاب داده است.

نلسون ماندلا یکی از بزرگ‌ترین پاسداران صلح و بخشش در جهان ناآرام ما بود. او با الهام گرفتن از سنت‌ها و آیین‌هایی که انسان را به مدارا فرا می‌خوانند، در جامعه‌ای که مستعد خشونت و نفرت بود، صلح و آشتی برقرار کرد و همه انسان‌ها را به پاسداری از این میراث ارزشمند فراخواند.

 گفتار و کردار او، به خصوص هنگامی که دستی در قدرت داشت، باعث شد که وطنش مورد توجه قرار گرفته و به سرزمینی مطلوب برای مسافرانی از سراسر جهان تبدیل شود.

یاد این پاسدار بزرگ میراث بشری را گرامی می‌داریم و امیدواریم جهان هرگز از این انسان‌های بزرگ تهی نماند.

محمدعلی نجفی

معاون رییس جمهور و

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

انتهای پیام/

کد خبر 139209152