منطقه آزاد ارس «اتاق مهمان» گردشگري آذربايجان شرقي است

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي منطقه آزاد ارس را «اتاق مهمان» گردشگري استان توصيف كرد.

به گزارش روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي فرزين حق پرست در مراسم افتتاح هتل آلتين ارس جلفا اظهار داشت: ارس با تمام زيبايي ها و جاذبه هاي متنوع طبيعي، تاريخي، زيست محيطي و آب و هواي مطبوعش ويترين آذربايجان شرقي براي نشان دادن شگفتي هاي استان به گردشگران است.

وي با اشاره به افتتاح هتل آلتين راس در جلفا، خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه اغلب گردشگران ورودي به ارس به ويژه تمايل به اقامت چند شبانه روز در شهرهاي اين منطقه از جمله جلفا را دارند، تعداد مراكز اقامتي موجود در اين شهر پاسخگوي نياز گردشگران نبود. حق پرست راه اندازي اين هتل با برخورداري از تجهيزات و امكانات مدرن را عاملي براي رفاه گردشگران ورودي به ارس و به ويژه جلفا خواند و گفت: هتل آپارتمان آلتين ارس جلفا با 72 تخت ظرفيت اماكن اقامتي آذربايجان شرقي را افزايش داده و اقدامي در راستاي استقبال هرچه بهتر از گردشگران نوروزي سال 93 به استان به شمار مي رود.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با بيا اينكه هتل آپارتمان آلتين ارس در 9 طبقه و با 24 سوئيت سه تخته ساخته شده است، افزود: اين هتل در ميدان مركزي شهر جلفا قرار گرفته و چشم اندازي به رود خروشان ارس و نيز شهر زيباي جلفا دارد.

حق پرست با تاكيد بر اينكه هتل آپارتمان آلتين ارس با رعايت كامل ضوابط فني تسهيلات گردشگري همراه تهيه نقشه و اجرا تحت نظارت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي ساخته است، پاركينگ، رستوران و كافي شاپ، سالن كنفرانس و برخورداري از اينترنت بي سيم را برخي از خدمات رفاهي آن عنوان كرد.

وي با اشاره به نياز استان به توسعه اماكن اقامتي با توجه به افزايش روز افزون گردشگران داخلي و خارجي ورودي به آذربايجان شرقي، اظهار اميدواري كرد: با حمايت هرچه بيشتر از سرمايه گذاران بيش از پيش بخش پاي فعالان خصوصي و سرمايه گذاران به سرمايه گذاري گردشگري و مشاركت در ساخت اماكن اقامتي و خدماتي و رفاهي گردشگري در استان باز شود.

يادآور مي شود، هتل آپارتمان آلتين ارس شهر جلفا با حضور مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، مديرعامل منطقه آزاد ارس، مسئولان و مديران شهرستان جلفا و جمعي از مردم علاقمند اين شهرستان در آستانه نوروز سال 93 افتتاح شد.

انتهای پیام/

کد خبر 139212102