اجرای فاز دوم مرمت دارالفنون براساس امکان‌سنجی جدید و پس از تایید شورای فنی سازمان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: فاز دوم طرح مرمت مدرسه دارالفنون براساس امکان‌سنجی و کاربری جدید این بنا، زیرنظر مدیر پروژه و کمیته راهبردی تهیه و پس از تایید شورای فنی سازمان اجرایی می‌شود.


 رجبعلی خسروآبادی در  گفتگو با میراث آریا(chtn) با اعلام این خبر افزود: با شروع مقاوم سازی مدرسه دارالفنون توسط نوسازی مدارس آموزش و پرورش در اسفند ماه 78 به دلیل مغایرت روش مقاوم سازی «شات کریت» با ضوابط و مقررات میراث فرهنگی که باعث از بین رفتن هویت تاریخی اثر می شد، کالبد اصلی این بنای تاریخی به توده‌ای از آرماتورو بتن تبدیل می‌شد و هیچ اثری از این بنای تاریخی باقی نمی‌ماند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی با مقاوم سازی در این سطح و با این روش مخالفت کرد، ادامه داد: این طرح در همان مرحله متوقف شد.

وی تصریح کرد: در نیمه دوم سال 1392 جلسه ای با حضور معاون میراث فرهنگی سازمان،  نمایندگان آموزش و پرورش و مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران برگزار و مقرر شد فاز دوم طرح مدرسه دارالفنون بر اساس امکان سنجی و کاربری جدید، زیر نظر مدیر پروژه و کمیته راهبردی تهیه و طرح نهایی به تایید شورای فنی سازمان برسد.

خسروآبادی ادامه داد: در حال حاضر مدیر پروژه و کمیته راهبردی آن مشخص و مشاور در حال تهیه فاز دوم طرح مرمت است و همزمان عملیات اجرایی به صورت مشارکتی توسط آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 139212184