خانه پروين اعتصامي به استقبال گردشگران نوروزي رفت

نمايشگاه آثار نقاشي سنتي روي چوب، شيشه و فلز در خانه پروين اعتصامي تبريز همزمان با آغاز سفرهاي نوروزي گشايش يافت.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزين حق پرست در آيين افتتاح اين نمايشگاه اظهار داشت: اين نمايشگاه با نمايش آثاري از نقاشي سنتي روي چوب، شيشه و فلز خانم مينو جهانگيري گشايش يافته و تا 15 فروردين برپاست.

وي هنر را زبان روح انسان توصيف كرد و گفت: آثار هنري و صنايع دستي همچون آثار اين مجموعه نقاشي سنتي روي چوب حرف و احساس هنرمند را به خوبي بيان مي كنند.

حق پرست با تاكيد بر اينكه آذربايجان شرقي و تبريز با هزاران سال پيشينه، مهد فرهنگ و هنر در كشور است، اظهار داشت: برنامه هايي براي آسيب شناسي صنايع دستي داريم تا ظرفيت هاي موجود در اين عرصه به خوبي شناسايي شده و منطقه را به جايگاه اصلي خود برساند.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اظهار اميدواري كرد با همكاري هنرمندان صنايع دستي و تدبير و  تصميم جديد مديران صنايع دستي آذربايجان شرقي به جايگاه شايسته خود دست يابد.

حق پرست با اشاره به برگزاري نمايشگاه آثار هنري و صنايع دستي در خانه پروين اعتصامي اظهار داشت: سه عرصه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بايد با هم رشد كنند و عجين باشند.

وي برگزاري نمايشگاه آثار صنايع دستي در خانه هاي تاريخي با محور گردشگري را رويكردي براي آشتي هر چه بيشتر اين سه حوزه با يكديگر عنوان كرد.

يادآور مي شود، نمايشگاه نمايشگاه آثار نقاشي روي شيشه، چوب و فلز آثار خانم مينو جهانگيري همزمان با آغاز سفرهاي نوروزي، از 27 اسفند در خانه پروين اعتصامي گشايش يافته و تا 15 فروردين آماده بازديد علاقه مندان و هنردوستان است. خانه پروين اعتصامي در خيابان فارابي شمالي(چايكنار)، پايين تر از شهرداري منطقه يك، كوچه پروين اعتصامي قرار دارد.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1392122721