حضور فعال اداره میراث‌فرهنگی اردبیل در نمایشگاه گردشگری باکو

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در نمایشگاه گردشگری کشور آذربایجان که از 26 لغایت 29 آبان در محل نمایشگاههای بین المللی باکو برگزار خواهد شد حضور می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل، حاجی زاده مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در این باره گفت : با توجه به مرز 382 کیلومتری مشترک اردبیل با جهموری آذربایجان و تردد بیش از یک میلیون نفر شهروند آذری از مبادی ورودی این استان ،لازم است از هر فرصتی برای معرفی قابلیتهای متعدد گردشگری استان اردبیل به آذری ها استفاده کنیم تا با توسعه ارتباطات و افزایش میزان حضور گردشگران آذری در اردبیل به اهداف کوتاه و بلند مدت ترسیم شده مان در توسعه اقتصاد استان مبتنی بر صنعت گردشگری نایل آییم.

وی گفت :مسئولیت برپایی و مدیریت غرفه اداره کل در این نمایشگاه به عهده معاونت صنایع دستی و روابط عمومی اداره کل اردبیل است و برای نمایشگاه مذکور بروشوری ویژه طراحی و به چاپ رسیده که تمام قابلیتهای گردشگری در حوزه های مختلف تاریخی ، طبیعی ، درمانی و قابلیتهای صنایع دستی استان به شکلی قابل قبول معرفی شده است . در غرفه اداره کل اردبیل بواسطه پذیرایی با شیرینی های سنتی اردبیل و معرفی صنایع دستی اردبیل فضایی ویژه را برای معرفی ایران و اردبیل تدارک دیده ایم.

حاجی زاده حضور در نمایشگاههای بین المللی ، معرفی قابلیتها و تلاش برای زدودن تبلیغات منفی انجام شده علیه کشورمان را که یکی از مهدهای تمدن جهان است،  بسیار حایز اهمیت دانسته و این مورد را نیازمند برنامه ریزی منسجم در سطح استان و ملی دانست.

وی در پایان خاطر نشان ساخت در دنیای امروز برای کسب سهم کشورمان از اقتصاد پرسود گردشگری باید فرابخشی و با دیدی کاملا تخصصی به این بخش پرداخت وی معرفی صنایع دستی ، طبیعت و آثار تاریخی ، امنیت کافی و  سایر امکانات ارزان و سالم کشورمان به ملتهای جهان را قدمی بسیار مفید و ضروری شمرد .

انتهای پیام/

کد خبر 1393082112