رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر برگزار شد

رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر  به صورت سراسری در تمامی استان‌های کشور و در تهران با حضور معاون رئیس جمهور و مسئولین کشوری در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

  

به گزارش میراث آریا(chtn) این رزمایش با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سردار سرتیپ مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، سیدحسن هاشمی زاده وزیر بهداشت، ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر، کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و  سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد. 

500 هزار نفر در قالب این ستاد در تمامی ایام نوروز 94 به مسافران خدمت رسانی می کنند.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در این مراسم با اشاره به آمادگی کامل نیروهای انتظامی برای استقبال از نوروز و ارائه خدمات به مسافران، یادآور شد: هزار دوربین ثابت و سه هزار دوربین سیار در کشور، تخلفات رانندگی را ثبت میکند.

وی یادآور شد: 2 هزار دوربین در سطح شهرها راه اندازی شده است تا با متخلفان راهنمایی و رانندگی برخورد شود.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان خطاب به مردم و مسافران گفت: مردم باید با احتیاط، همکاری با پلیس و رعایت قوانین سفری ایمن را برای خود و خانواده هایشان رقم بزنند.

سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در این مراسم به خدمات این دستگاه در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: 2 هزار و 119 پایگاه پیش بیمارستانی، 570 مرکز اورژانس بیمارستانی، 4 هزار و 270 آمبولانس، 57 اتوبوس آمبولانس و 15 بالگرد آمبولانس هوایی در این ایام آماده ارائه خدمات پزشکی به مسافران است.

وزیر بهداشت ادامه داد: بازرسان و کارشناسان این وزارتخانه بر تمامی رستورانهای داخل شهرها ، بین راهی و اغذیه فروشی ها نظارت خواهند داشت.

در ادامه این مراسم ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر از افزایش 15 درصدی ظرفیت عملیاتی این جمعیت خبر داد و گفت: هزار و 500 پایگاه ثابت و بیش از 5 هزار امدادگر در ایام نوروز خدمت رسانی می کنند.

وی تصریح کرد: سه هزار و 200 خودرو این جمعیت در این ایام در جاده ها آماده خدمت رسانی است، بخشی از کار ما در جمعیت هلال احمر ارتقاء فرهنگ ترافیکی است که 20 هزار نفر از جوانان این جمعیت در هزار پایگاه با هدف رسیدن به این هدف فعالیت خواهند داشت.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: هزار و 500 پزشک و پیراپزشک داوطلب در ایام نوروز 94 آماده ارائه خدمات پزشکی هستند.

این رزمایش با رژه نمادین تمامی دستگاه‌ها و سازمانهای عضو ستاد برگزار شد.

یادآور می شود، رزمایش بزرگ ستاد هماهنگی خدمات سفر به طور سراسری در تمامی استانهای کشور برگزار شد.


\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393122521