برگزاری نخستین جشنواره عکس همراه در ماسوله

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برگزاری نخستین جشنواره عکس همراه در ماسوله خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گیلان رضا علیزاده ظهر امروز در جلسه میراث فرهنگی و گردشگری این استان اظهار کرد: جشنواره عکس همراه با هدف مستندسازی تصویری بافت تاریخی ماسوله از طریق عکاسی با تلفن همراه برای نخستین بار در گیلان انجام می‌شود.

وی ارتقای ارتباط خلاقانه گردشگران با حوزه فرهنگی این شهر تاریخی را از دیگر دلایل برگزاری جشنواره مذکور برشمرد.
مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نگاه خلاقانه به موضوع و رعایت اصول زیبایی شناسانه را از مولفه‌های موثر در انتخاب آثار برگزیده دانست و افزود: شرکت و ارسال آثار در این جشنواره برای عموم آزاد است.
وی با اشاره به موضوع جشنواره تصریح کرد: جشنواره در دو بخش موضوع آزاد و ویژه برگزار می‌شود.
علیزاده، بخش آزاد را در حوزه فرهنگی و تاریخی ماسوله و بخش ویژه را درمعماری داخلی خانه¬‌های تاریخی اعلام کرد.
وی تاکید کرد: علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از طریق بخش ویژه جشنواره در سایت پایگاه میراث فرهنگی ماسوله به نشانی اینترنتی www.masoule.ir  ارسال کنند.
به گفته این مسئول، هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر 3 تصویر را برای حضور در جشنواره ارسال کند.
وی با اشاره به جوایز جشنواره نیز اظهار کرد: اهدای لوح تقدیر، سربریه ماسوله، بسته فرهنگی و امکان اقامت رایگان 5 شبانه¬ روز در ماسوله، اهدای لوح تقدیر، بسته فرهنگی و امکان اقامت رایگان 4 شبانه¬ روز در ماسوله و اهدای لوح تقدیر، بسته فرهنگی و امکان اقامت رایگان 3 شبانه ¬روز در ماسوله از جمله جوایز این بخش به ترتیب به نفرات اول تا سوم است.
علیزاده اضافه کرد:  به 20 اثر برگزیده نیز لوح تقدیر و بسته فرهنگی اهدا می‌شود.
وی مهلت ارسال آثار را از یکم فروردین تا دوم اردیبهشت سال 94 عنوان کرد و گفت:  نتایج در خرداد ماه سال آینده اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122956