نکوداشت 103 سالگی استاد منوچهر ستوده، ایرانشناس و پژوهشگر برجسته کشور در روز دوشنبه 28 تیرماه 1395 در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار میشود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد این مراسم از ساعت 18 تا 20:30 در سالن ایوان عطار این مجموعه و با  همکاری کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور و خانه طبیعت گردی ایران برگزار می گردد.
شادروان دکتر منوچهر ستوده بزرگمردی که زندگی‌اش با یک قرن از تاریخ ایران آمیخته بود، فروردین ماه 1395 دیده از جهان فرو بست.وی که متولد 28 تیر 1292 در تهران بود  سالها در حوزه ایران‌شناسی، جغرافیا، تاریخ و فرهنگ و .... در امر پژوهش و آموزش فعالیت می کرد.
کتاب‌ها و مقاله‌های منوچهر ستوده  نشانه دلبستگی ژرف و عمیق ایشان به تاریخ و دامنه و پیشینه فرهنگ ایرانی است.از تالیفات دکتر ستوده به 52  جلد کتاب و 286 مقاله ‌می‌توان اشاره کرد. برخی از کتاب‌های وی شامل جغرافیای تاریخی شمیران، سفرنامه گیلان ناصرالدین شاه قاجار، تاریخ بنادر و جزایر خلیج فارس، تاریخ بدخشان، فرهنگ نائینی، فرهنگ گیلکی با مقدمه استاد ابراهیم پورداود، فرهنگ کرمانی،فرهنگ بهدینان با مقدمه ابراهیم پورداود، حدود العالم من المشرق الی المغرب، مهمان نامه بخارا، جغرافیای اصفهان،- فرهنگ سمنانی، سرخه‌ای، لاسگردی، سنگسری، شه‌میرزادی- ،عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات، قلاع اسماعیلیه در رشته‌کوه‌های البرز، تاریخ گیلان و دیلمستان  و از آستارا تا استارباد در ده جلد شامل آثار و بناهای تاریخی گیلان و مازندران و گلستان که هر کدام قریب به هشتصد صفحه‌ است.
علاقمندان به حضور در مراسم مذکور میتوانند از طریق یکی از راههای زیر جهت ثبت نام اقدام نمایند:
تماس با تلفن: 620 8815 0937
ایمیل:  Dr.sotoudeh103@gmail.com

انتهای پیام/

کد خبر 1395042659