معرفی گلیم نقش برجسته ایلام در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تهران

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از معرفی گلیم نقش برجسته ایلام در شانزدهمین نمایشگاه ‌المللی تهران خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز 19 بهمن 1401 با اعلام این خبر اظهار کرد: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با معرفی جاذبه‌های گردشگری، طبیعی، تاریخی، معنوی، سلامت، سوغات و صنایع‌دستی در تهران در حال برگزاری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه ایلام به عنوان شهر ملی گلیم نقش برجسته معرفی شده است اضافه کرد: در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته، خوشبختانه گلیم نقش برجسته استان با استقبال خوب بازدیدکنندگان قرار گرفت.

شریفی گفت: معرفی هر چه بیشتر محصولات صنایع‌دستی و آشنایی بدون واسطه مخاطبان با رشته‌های مختلف صنایع‌دستی با شرکت در انواع نمایشگاه‌ها و انواع جشنواره‌ها و حتی کوچک‌‌ترین عرصه‌ها برای تبلیغ صنایع‌دستی ممکن خواهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام اضافه کرد: مهم‌ترین و شاخص‌ترین صنعت دستی و بومی استان ایلام گلیم نقش برجسته است و با توجه به شاخص‌هایی از جمله پیشینه و تعداد بالای افراد شاغل در این صنعت به‌عنوان شهر ملی گلیم نقش برجسته معرفی شده است.

او تصریح کرد: انتخاب ایلام به عنوان شهر ملی گلیم نقش برجسته نقش مهمی در جذب گردشگر و رونق صنایع‌دستی استان و همچنین معرفی بیشتر این صنعت در سطح ملی و جهانی دارد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 140111197350

برچسب‌ها