اختصای ۸۰ رام قطار برای جابجایی زائران مشهدالرضا در دهه پایانی صفر

مدیرکل راه آهن خراسان گفت: در حال حاضر ۷۴ رام قطار به صورت رفت و برگشت از ۲۰ شهریور تا پایان ماه در حال تردد است و ۶ رام قطار فوق‌العاده نیز در مسیر تهران-مشهد نیز اضافه شده است.

به گزارش میراث ‌آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی مصطفی نصیری ورگ امروز چهارشنبه 22 شهریور ماه 1402 با اعلام این خبر افزود: خراسان رتبه اول جابه‌جایی مسافر را دارد، ۷۰ درصد ظرفیت قطارهای برون‌شهری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی از ۲۷ شهر و مرکز استان در ایام تابستان به صورت فوق‌العاده در مسیر مشهد است.

مدیرکل راه آهن خراسان ادامه داد: در حال حاضر ۷۴ رام قطار به صورت رفت و برگشت از ۲۰ شهریور تا پایان ماه در حال تردد است و ۶ رام قطار فوق‌العاده در مسیر تهران- مشهد اضافه شده که ظرفیت جابه‌جایی حدود ۳۹ هزار نفر مسافر را در هر روز دارد، در تاریخ ۳۰ صفر که بازگشت زائران پیاده را داریم و قطارهای درون‌استانی را افزایش خواهیم داد و این میزان افزایش پیدا می‌کند.

او ادامه داد: از ظرفیت قطارهای مشهد در ساعاتی که متوقف هستند برای جابه‌جایی زائران پیاده به نیشابور، فیروزه، خوشاب و نقاب استفاده می‌کنیم، برای سرخس نیز قطار فوق‌العاده پیش‌بینی خواهیم کرد، امروز یک قطار فوق‌العاده به نقاب می‌فرستیم تا زائرانی که قصد دارند از طریق ریلی از جوین به مشهد بیایند را جابه‌جا کنیم، جمعه این هفته نیز ۳ قطار فوق‌العاده برای نیشابور داریم.

مدیرکل راه آهن خراسان تاکید کرد: با توجه به ترافیکی که در محدوده حرم مطهر رضوی و راه‌آهن وجود دارد، مسافران پیش بینی لازم را داشته باشند تا با تاخیر به قطار نرسند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402062301382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha