سومین نشست سالانه فعالان حوزه کودک، نوجوان و موزه‌داران در نیاوران برگزار شد

به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها با شعار « موزه‌ها برای آموزش و پژوهش» سومین نشست سالانه فعالان حوزه کودک، نوجوان و موزه‌داران خصوصی کشور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.

به گزارش میراث آریا، نشست سالانه فعالان حوزه کودک، نوجوان و موزه‌داران با همکاری کانون توسعه فرهنگی‌ کودکان، ایکوم ایران و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و با حضور منیر همایونی مدیر اجرایی کانون توسعه فرهنگی و استاد سیداحمد محیط طباطبایی، رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران، روز یکشنبه ششم خرداد در سالن اجتماعات نیاوران برگزار  شد.

در این نشست بیش از ۵۰ شرکت کننده که قریب به اتفاق آن بانوان بودند حضور داشتند. بخش نخست با گفتار منیر همایونی، مدیر اجرایی کانون توسعه فرهنگی آغاز شد.

او افزود: پیام امسال روز جهانی موزه بسیار جالب و شاید تعجب‌آور باشد: آزادسازی دانش یا رهاسازی دانش است. بنابراین نقش موزه‌ها و کارکرد آن‌ها تعریف جدیدی پیدا می‌کند.

احمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران در ادامه گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته موزه‌ها ارائه کرد.

سهند دبیری کارشناس محیط زیست، نیز در خصوص تغییرات اقلیمی در ایران و جهان سخن گفت. 

بعد از آن موزه‌داران، گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته ارائه کردن، سپس در بخش دوم برای موزه داران و فعالان حوزه نوجوانی کارگاه آموزشی با عنوان «موزه ها و آموزش و پژوهش برای نوجوانان» و  با تدریس علی اکبر زین العابدین، (پژوهشگر و نویسنده)،  به مدت 100 دقیقه برگزار شد.

این کارگاه همسو با شعار جهانی سال جاری ایکوم اجرا شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403030700300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha