وزیر بهداشت: گلستان مقصد خوبی برای گردشگری سلامت است

 گزارش ایرنا، دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در برنامه زنده تلویزیونی مجله پزشكی سیمای مركز گلستان، اظهار داشت: مستعد بودن شرایط آب و هوایی استان گلستان برای مداوای برخی از بیماری ها می تواند مقصد سرمایه گذاران بسیاری در این بخش باشد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از گردشگری سلامت به عنوان نكته مهمی در توسعه خدمات این بخش یاد كرد و گفت: گلستان به دلیل شرایط جغرافیایی و جوی مساعد، همسایگی با كشورهای آسیای میانه و وجود نیروهای باهوش مقصد خوبی برای توسعه گردشگری سلامت است

وی با بیان اینكه در حوزه سلامت برنامه های خوبی برای گرگان و گلستان پیش بینی شده است، اضافه كرد: بعد از توافق های بین المللی، استان گلستان جایگاه خوبی برای ورود سرمایه گذاران در حوزه سلامت و رونق اقتصادی كشور به دلیل همسایگی با كشورهای آسیای میانه و موقعیت جغرافیایی خواهد بود.
قاضی زاده هاشمی همچنین با اشاره به برخی تنگناها در بخش بهداشت و درمان كشور، میزان رضایت مردم گلستان را از خدمات درمانی این وزارتخانه بیش از 80 درصد اعلام كرد.
وی گفت: این درحالی است كه رضایت از دستگاه سلامت همیشه در رده 30 به بعد بوده و این مساله افتخار كمی برای مجموعه گلستان نیست و نشانه لطف خدا و صرف انرژی مضاعف از سوی مردم و دولت بوده است.
وزیر بهداشت همچنین با یادآوری اینكه گلستان در برخی از بخش های بهداشتی و درمانی از جمله راه اندازی كلینیك های ویژه و دسترسی مردم به خدمات جلوتر از متوسط كشوری و استان های دیگر است، از كاهش 6 درصدی هزینه بیمه های شهری و 3 درصدی روستایی، رسیدگی به بیمارستان ها، بهره مندی كامل شهرهای زیر 20 هزار نفر استان از پزشك متخصص، وجود تعداد قابل توجهی متخصص در استان و افزایش 50 درصدی تخت ها در بخش درمان به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده در استان گلستان نام برد.
وزیر بهداشت و درمان به حضور نیروهای جوان و با انگیزه در حوزه بهداشت و درمان استان گلستان اشاره كرد و گفت: همدلی میان مسئولان رمز موفقیت آنان بوده كه توانسته اند اقدامات با ارزشی را در استان به ثمر برسانند.
قاضی زاده هاشمی افزود: قدرشناسی مردم از خدمات بهداشت و درمان، مسئولان را تشویق می كند كه خدمات این بخش را به صد درصد برسانند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی همچنین بخش بهداشت و درمان را جدای از بخش های صنعت، راه و كشاورزی دانست و گفت: ورود پزشكان فوق تخصص در این بخش نیازمند 40 سال زحمت است و جدای از كمیت كار، كیفیت خدمات در این بخش بسیار مهم است.
قاضی زاده هاشمی همچنین تمام این ثمرات را نتیجه انتخاب مردم در 24 خرداد ماه بیان كرد و گفت: طرح سلامت از طرح های دكتر روحانی بوده كه از حمایت های ویژه رهبری، رئیس جمهوری، تائیدات الهی و مجلس شورای اسلامی بهره مند است و در غیر این صورت وزارت بهداشت و درمان كاری را نمی توانست به پیش ببرد.
وی به پروژه های بهره برداری شده در سفر به استان گلستان نیز اشاره كرد و اظهارداشت: افتتاح سومین بیمارستان بزرگ استان در كلاله با حدود 200 تخت، افتتاح بیمارستان 155 تختخوابی مدرن مینودشت، بهره برداری از مركز قلب و عروق سلیم و مركز تحقیقات و تخت های ICU بیمارستان صیاد شیرازی گرگان، مجموعه دندانپزشكی و مجتمع عالی سلامت گنبدكاووس و بهره برداری از تعداد قابل توجهی تخت های ICU و CCU در آق قلا از جمله پروژه های به بهره برداری رسیده در این سفر است.
وزیر بهداشت، این اقدامات را حاصل زحمات خیرین، دانشگاه علوم پزشكی، ستاد اجرایی فرمان امام راحل و وزارت راه و شهرسازی دانست.
قاضی زاده هاشمی از آماده شدن بیمارستان بندرگز برای بهره برداری نیز خبر داد و اظهار امیدواری كرد كه با همت پیمانكار مربوطه ظرف یك ماه آینده این بیمارستان افتتاح شود.
وی از توسعه تخت های بیمارستانی در كردكوی، گالیكش، آق قلا و گنبدكاووس برای دسترسی بهتر مردم به پزشك متخصص و فوق تخصص و راه اندازی خانه های بهداشت و مراكز جامع سلامت به عنوان بخشی دیگر از اقدامات این وزارتخانه در استان نام برد.
دكتر قاضی زاده هاشمی با قدردانی از زحمات استاندار و دانشگاه علوم پزشكی گلستان، گفت: تمام این خدمات برای مردم بزرگوار استان كم است و امیدواریم كه با دعای مردم، دولت تدبیر و امید به اهداف خود دست یابد.
وزیر بهداشت اضافه كرد: از مجلس دهم نیز انتظار است كه گشایشی در حوزه بهداشت و درمان داشته باشد زیرا كه شرایط كنونی كشور استثنایی است و به تاكید رهبر معظم انقلاب نیاز به همدلی و اتحاد برای بهره برداری از پروژه های این بخش داریم.
قاضی زاده هاشمی گفت: رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال بر تقویت بنیه كشور با نیروهای داخلی و استفاده از علم و تجربه جهانی تاكید داشته و همدلی را خمیرمایه پیشرفت كشور دانسته اند كه امید است با استفاده از این فرصت، طرح های زیرساختی بیشتری را برای تمام استان ها از جمله گلستان به اجرا درآوریم.
وی در ادامه با اشاره به طرح های اجرا شده در مناطق محروم استان از جمله مراوه تپه در منتهی الیه شرق گلستان گفت: تمام مراكز بهداشتی این شهرستان نوسازی و تجهیز شده و دارای پزشك هستند و همچنین یك مركز درمان بستر در این شهرستان ساخته و تجهیز شده است.
همچنین از خبرهای خوش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای مردم شهرستان محروم مراوه تپه، ساخت بیمارستان 64 تختخوابی با بهترین تجهیزات توسط بنیاد مستضعفان كشور بود و وی اظهار امیدواری كرد كه با توجه به قول مساعد دكتر سعیدی كیا رئیس بنیاد مستضعفان كشور این بیمارستان ظرف یكسال به نتیجه برسد.
دكتر قاضی زاده، اجرای كامل برنامه های سال 95 را منوط به شرایط سیاسی كشور دانست و گفت: با آرامش و تدبیر و حركت در جهت منویات رهبر معظم انقلاب، وضعیت كشور نه تنها در حوزه سلامت و حلقه های آن، بلكه از نظر اقتصادی نیز بخوبی پیش می رود.
وی، حمایت از بیماران صعب العلاج، درمان ناباروری و ارتقای خدمات دندانپزشكی را از بخش های مهم و مورد توجه این وزارتخانه در سال 95 بیان كرد و گفت: در صورت حمایت بیمه ها، برای ارائه خدمات با كیفیت و نظارت بیشتر و جدی تر بر تغذیه مردم و ساخت بیمارستان های جدید تمام تلاش خود را بكار می گیریم.
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، هدف اولیه دولت را، ارتقای خدمات دولتی دانست و گفت: امكانات دولت در این بخش كافی نیست و با استفاده از فضای ایجاد شده برای سرمایه گذاران سعی در ارتقای این خدمات داریم.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینكه از وجود خیرین هم دراین بخش غافل نیستیم، گفت: گسترش فرهنگ وقف به توسعه خدمات بخش بهداشت و درمان و سلامت كشور كمك خواهد كرد.
وزیر بهداشت همچنین یادآورشد: هم اینك 30 درصد از ظرفیت این وزارتخانه برای نیروهای بومی اختصاص دارد تا جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را در این بخش داشته باشیم.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی به منظور شركت در مراسم افتتاح پروژه های بخش سلامت گلستان روز شنبه به این استان سفر كرد.
 

انتهای پیام/

کد خبر 1395013027