پروانه فعالیت موزه نان مشهد اعطا شد

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: پروانه فعالیت موزه نان مشهد هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی و به‌مناسبت روز جهانی موزه‌ها به مدیر این مجموعه اعطا شد.

به گزارش میراث ‌آریا، حسین عباس‌زاده گفت: در راستای سیاست‌های ابلاغی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل موزه‌ها، مجوز این موزه برای یک شرکت‌ در بخش خصوصی صادر و اعطا شد.

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: این موزه نقش مهم در حفظ و احیای فرهنگ مصرف نان و فرآورده‌های آن دارد.

او با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی موزه نان تصریح کرد: موزه نان یکی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری مشهد است که با توجه به بخش‌های مختلف و محتوایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده، برای مخاطبان و بازدیدکنندگان از جذابیت بالایی برخوردار است.

عباس‌زاده با اشاره به بازدید کارکنان معاونت میراث‌فرهنگی استان از موزه نان مشهد، تصریح کرد: در موزه نان به ترتیب نحوه تهیه و تولید نان از زمان کاشت بذر، برداشت گندم و پخت نان توضیح داده شده است.

در متن مجوز موزه نان آمده است: نظر به ماده ۲۴ فصل سوم آیین نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی - تاریخی منقول مجاز مصوب ۱۳۸۴/۵/۱۰ هئیت وزیران، پروانه فعالیت «موزه نان مشهد» به آدرس خراسان رضوی، مشهد، بعد از سه راه فردوسی، اولین خیابان سمت راست، خیابان یزدی، متعلق به شرکت نان مزرعه ناب مشهد، به شماره ۳۶۲۲۰ اعطا می‌شود.

اعتبار این پروانه به مدت یک‌سال بوده و قابل تمدید است. این مجوز به امضای هادی میرزایی، سرپرست اداره کل موزه‌ها و علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور رسیده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403023001894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha