اجرای برنامه ششم توسعه سازمان میراث‌فرهنگی روند ورود گردشگر به کشور را متحول می‌کند

اجرای برنامه ششم توسعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روند ورود گردشگر به کشور تحول ایجاد می‌کند.

به گزارش میراث آریا(chtn) سمیع الله حسینی مکارم امروز، چهارشنبه 21 آبان ماه در همایش معاونان توسعه مدیریت استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بندرعباس افزود: برنامه شش سال آینده این سازمان تدوین شده است که این برنامه زوایای گوناگونی دارد و اجرای آن می تواند موجب تحول در ورود گردشگر به کشور شود.


وی ادامه داد: اگر این برنامه اجرا شود در پایان سند چشم انداز 20 ساله (1404) شاهد ورود 30 میلیون گردشگر به کشور خواهیم بود.

وی گفت: اداره های استانی سازمان میراث فرهنگی می توانند با برداشت برش های استانی از برنامه مذکور در راستای انجام وظایف دستگاهی خود و برنامه ریزی بهره ببرند.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری اظهارکرد: سازمان میراث فرهنگی کشور اکنون با چالش هایی همچون کمبود نیروی انسانی، محدودیت منابع مالی و تجهیزات روبه رو است.

معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استانداری هرمزگان نیز دراین نشست گفت: اگر سه موضوع ماموریت دستگاه، وظیفه فرد در دستگاه و چشم انداز و هدف دستگاه برای کارکنان و مدیران تببین شده باشد بسیاری از مسائل و مشکلات رفع خواهد شد.

رضا برومند افزود: کارمندان در دستگاه های دولتی به دلایل مختلف برای انجام کارها انگیزه ندارند یا آن را وظیفه خود نمی دانند.

وی علت نارضایتی برخی کارمندان در دستگاههای دولتی را تبیین نشدن سبک زندگی صحیح دانست و ادامه داد: قسمت بزرگی از رضایت و نارضایتی از زندگی به معنویات و رابطه با خالق بازمی گردد.

وی اظهارکرد: فردی که از رابطه با خالق، رابطه با مخلوق و رابطه با خود راضی باشد زندگی رضایتمندانه ای خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری هرمزگان نیز دراین نشست گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان با کمبودهای فراوانی مواجه است.

عباس نوروزی افزود: با اینکه این اداره استانی از نظرامکانات و تجهیزات با محدودیت های فراوانی روبه رو است ولی سعی در ارائه بهترین عملکرد را دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1393082129