ملت ايران همچون سابقه تاريخي‌اش پرچم‌دار نوروز است

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور، در مراسم ثبت ملي نوروز که در سالن اجلاس سران برگزار شد با بيان اين مطلب گفت: ثبت ملي نوروز در آغازين روز ولايت و امامت امام منتظر، حقيقت هستي و نقطه اوج کمال انساني بسيار زيبا و الهام بخش است.

وي افزود: نوروز براي همه ايرانيان حال و هواي ديگري دارد و هنگامي که دعاي يا مقلب‌القلوب بر زبان‌ها جاري مي‌شود حال و هواي همه آدم‌ها عوض مي‌شود و تولد دوباره اتفاق مي‌افتد.

احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: در ميان ملت‌ها به آئين‌ها و سنت‌هاي بسياري رواج دارد اما هيچکدام اثر معنوي، روحي و زيبايي نوروز را ندارد .

به گفته رئيس جمهور تغيير و تحول در نوروز حقيقتي است که خداوند از روز اول آفرينش براي بشر ايجاد کرده است.

رئيس جمهور با اشاره به روايتي از امام صادق (ع) گفت: امام صادق(ع) فرموده بود که خدا در نوروز از انسان عهد بندگي گرفت و تکرار نوروز يادآور اين حقيقت است که بعد از زمستان طولاني و پشت ثبت سر گذاشتن ظلم‌ها نوروزي جديد و صبح زيبايي در انتظار بشريت است تا همه آرزوهاي او را در جهت صلح و دوستي برقرار کند.

احمدي‌نژاد با بيان اينکه ملت ايران در طول هزار سال خواستار نوروز بوده است گفت: ايرانيان نگهبان يکتاپرستان امين اين سرزمين تاريخي بوده و هيچ گاه در طول تاريخ سابقه شرک‌پرستي نداشته و مشاهده هم نشده است.

وي ادامه داد: امروز ملت ايران مفتخر است که پاسدار اين آئين اصيل تاريخي بوده و اگر چه نوروز متعلق به همه ملت‌ها و بشريت است اما ملت ايران همچون سابقه تاريخي‌اش پرچم‌دار نوروز، عدالت خواهي، پاکي و خداپرستي است.

احمدي‌نژاد ضمن تبريک ثبت ملي نوروز به عنوان اولين ميراث معنوي ايران به مقام معظم رهبري و ملت ايران تأکيد کرد: نوروز يادآور آرزوي تاريخ بشريت، پاکي و هنر انسان‌هاست.

به گفته وي انديشه نوروزي ظهور و تولد حاکميت همه خوبي‌ها بوده و پرچمي است که دلهاي بشريت را گرم و زنده نگاه مي‌دارد.115/s


انتهای پیام/

کد خبر 1386122720