افزايش غناي فرهنگي و هنري نوروز با برگزاري نمايشگاه‌هاي صنايع دستي

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي «رضا رحماني«» در بازديد از نمايشگاه صنايع دستي نوروزي محوطه مسجد کبود تبريز افزود: با بهره مندي از ظرفيت هاي صنايع دستي و آثار هنري سنتي مي توان کارکردهاي فرهنگي نوروز را توسعه داد.

رحماني با اشاره به تنوع بالاي رشته هاي مختلف صنايع دستي کشورمان، اين رشته ها را علاوه بر بعد فرهنگي، صنعتي موثر در امر اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: حفظ و توسعه صنايع دستي فاخر، به اشتغال و درآمد شاغلان اين عرصه کمک هاي قابل توجهي مي کند.

وي با اشاره به نامگذاري سال 92 از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي به سال حماسه اقتصادي و حماسه سياسي، يادآور شد: صنايع دستي با توجه به ويژگي هاي شغل آفريني آسان و پايدار و کم هزينه، ظرفيت بالايي براي تحقق اين شعار در بعد توانمندي اقتصادي و خودکفايي دارد.

نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي توسعه صنايع دستي را زمينه ساز ايجاد مشاغل مختلف دانست و گفت: با پرداخت هرچه بيشتر به صنايع دستي و رونق فرصت هاي کسب و کار گام مهمي در جهت تحقق منويات و سفارش هاي رهبر معظم انقلاب برداشته خواهد شد.

رحماني فعاليت هاي اداره کل ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي را در زمينه آموزش رشته هاي مختلف صنايع دستي موثر در اشتغال و توسعه اين صنعت ارزيابي کرد و گفت: آذربايجان شرقي داراي سابقه و تجربه قابل توجهي در امر توليد صنايع دستي مختلف است که تلاش دست اندرکاران اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان در توسعه آنها بسيار موثر بوده است.

وي به برگزاري موفق نمايشگاه هاي صنايع دستي در استان اشاره کرده و خاطرنشان کرد: فراگيري حرفه و مهارت در صنايع دستي يکي از نيازهاي هر منطقه به شمار مي رود که اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان توانسته در راستاي آموزش رايگان و ايجاد بستر مناسب براي بالفعل کردن استعدادهاي بالقوه اين صنايع به خوبي عمل کند.


/108

انتهای پیام/

کد خبر 139201056