دوستداران میراث فرهنگی از موزه علم و طبیعت اهواز دیدن کردند

دوستداران میراث فرهنگی خوزستان به مناسبت هفته گردشگری از موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع سدتی و گردشگری خوزستان، پیش ‌از ظهر امروز این بازدید سه ساعته که با حضور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان انجام شد با استقبال دوستداران میراث فرهنگی و خبرنگاران فعال در این حوزه برگزار شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در این بازدید اظهار کرد: بازدید از این موزه تنها برای ترویج بازدید از موزه‌ها در سطح خوزستان انجام شده است.

افسانه زمانی تاکید کرد: به این منظور از خبرنگاران و فعالان در این حوزه دعوت شده است که خود سفیران تبلیغ بازدید از موزه‌های خوزستان باشند و فرهنگ چنین بازدید‌هایی در جامعه نهادینه شود.

وی خاطر نشان کرد: بازدید از موزه‌ها از جمله اقداماتی است که توسط هر گردشگری در سفرها انجام می‌شود و مردم هر شهر نیز باید با دیدن موزه‌های شهر خود از داشته‌های موجود شهرشان باخبر بوده و با آنها آشنا شوند.

موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز دارای 18 بخش مجزاست که هر بخش دارای مناظر و ماکت‌های بکر و کمتر دیده شده‌ای است که هر بازدید کننده‌ای مشتاق دیدن این ماکت‌ها است.

این موزه در بخش هایی مانند تاریخ طبیعی، اسکلت شناسی جانوران، حشره شناسی، گیاه شناسی، آبزیان، پیشگامان علم، هنری، خانه فیلم، تدریس، کتابخانه، کارگاه،علوم پزشکی، فیزیک، زمین شناسی، تشریح جانوری، تحول تکنولوژی، صدا و سیما و کامپیوتر در حال خدمات دهی به مردم است.

در بخش پزشکی این موزه بخش‌هایی مانند میکروبیولوژی، هماتولوژی، پاتولوژی، ژنتیک، آناتومی، جنین شناسی، تشخیص بیماری‌های بدخیم، آزمایشگاه، قلب و عروق و ... دارد.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 139207075

برچسب‌ها